סוף שבוע ארוך ומתיש עבר על כותב שורות אלו. לצערי הרב נאלצתי להתמודד עם מבול של טלפונים בסוף השבוע, שכללו גם את השבת עצמה. מאחר ואני לא עובד עבור העיתונאים אלא עבור הקבוצה, שמרתי על דיסטנס ועל שקט תעשייתי כפי שהבוס הורה לי לעשות לפחות עד אתמול בערב. למי שהיה במשחק או צפה בטלוויזיה קיבל סוף סוף את התשובות.
בוא נדבר על אריק
שלומי שבן שר: "אל תדברי על אריק", אבל אני כן אדבר. ואדבר על שניים עיקריים: קודם כל הסוכן אריק קריין, סוכן השחקנים הבכיר בארץ שמוכיח פעם אחר פעם את הידע שלו ואת המומחיות שלו בשחקנים זרים. הלוואי וסוכני הכדורגל שיש לנו כאן מעובד קראוס ועד דודו דהאן היו לומדים ממנו מקצוענות מהי. מילה שלו זו מילה, ושהוא מבטיח אז הוא גם מקיים.
כל מי שהספיק להתרשם הן באימון הבכורה, והן אמש במשחק מאריק דניאלס מבין שלא נעשה פה מחטף, אלא פשוט בינגו. לא מדובר בשחקן שרק עכשיו טועם את הכדורסל האירופאי, מצוי בהלם תרבות כזה או אחר ונזקק לימים של חסד כדי להוכיח את עצמו. קינג אריק, כבר לא ילד (28), שיחק ביורוליג במדי רומא, לקח אליפות באוקראינה במדי מאריופול, ואף שיחק השנה ביורו-קאפ עם אותה קבוצה נגד אלבא ברלין – אותה קבוצה שתפגוש השבוע את הפועל ירושלים. שניתן אינפורמציה לירושלים – אולי.. במחשבה שנייה – בוא נתקדם.. אז ראיתם, רשמתם והתרשמתם ועכשיו אחרי פברואר השחור אפשר להתחיל להסתכל קדימה..
מי שמאמין לא מפחד, את האמונה לאבד
הניצחון אמש על בני השרון היה חשוב כמובן במאבקי המיקום הסופי לפני הגמר-סל, אבל יותר חשובה הייתה הדרך. אבישי אמר לפני המשחק למאמנים שיש לו הרגשה שנתפוצץ וצדק. בכלל אבישי מצוי בתקופה טובה, וטוב עושים המאמנים שסומכים עליו ושולחים אותו בשלבים חשובים למשחק שאתמול זה גם היה בשלב מוקדם. לניסיון אין תחליף. אהבתי מאד את הפרגון של ג'רמי אתמול שהתרכז יותר בלמסור ופחות ללכת ראש בקיר. איזייה שלקח זריקות טובות ולא חיפש בכוח. אגב – השניים חגגו השבוע את יום הולדתם בזה אחר זה, כך שהניצחון בהחלט סיפק להם מתנת יום הולדת. על רנדל נגמרו המילים בהגנה, וחבל שהוא לא זוכה לקבל קרדיט על השופטים כי נראה לי שטאקר לא בדיוק רוצה לפגוש אותו פעם נוספת. אלישי במשחק סולידי, ודיון בעבודה שקטה בעיקר בהגנה וקינח בדאנק אדיר על הראש של קלנסי. שרואים כזה רבע וכזה כדורסל מרשים, אפשר שוב לחשוב חיובי על המקום השני.
לחגוג את החג בנתניה
שבוע הבא עוד משחק סופר חשוב, ב'קופסל' בנתניה. הפעם הקודמת זכורה לכולם עד כאב. גם הפעם אנחנו באים פייבוריטים, אבל הפעם יש הרגשה קצת יותר טובה ויותר נעימה. אז נקווה שנמשיך את המומנטום ונוכל להרים כוסית לחיים לחג פסח שמח וכשר.
חגי פלק