השבוע התחיל לא משהו. בעיות עם האוטו, וכבר ראיתי איך כל היום הולך לי על ניסיונות למצוא רכבים חילופים. על הדרבי ויתרתי כבר לפני שבוע, אחרי שניסיונות הקומבינה עם אמיר לובין לא עלו יפה בשביל להשיג כרטיס, וגם על המשחק במלחה למרות הרצון הטוב והבקשות מצד הרבה אנשים להצטרף לנסיעה גם העדפתי לראות מתחת לפוך, עם חולצה אדומה, תה ומרק חם בדרך לסערה הראשונה לשבוע הזה.
 
האמת, אני לא אוהב להיות במלחה. בביקורים שלי שם בגביע winner ובליגה, לא אהבתי את היחס שהירושלמים נותנים. זה מתחיל בקב"ט הקשוח שנראה כמו שב"כניק מצוי,  נמשך בזה שאתה צריך להסביר מי אתה ומה אתה, וגם החדרי הלבשה שצריכים מעלית בשביל להגיע אליהם. מעבר לכל זה, שאתה ביציע, אתה נאלץ לשבת בתוך אוהדים מקומיים. מתונים אמנם, אבל עדיין לא לעניין, בהתחשב בעובדה שירושלים חייבת להשאיר 230 כרטיסים לקבוצה האורחת, ואגב באותו יציע ולא מפוזר.. ירושלים היא הקבוצה הכי 'קמצנית' בליגה יחסית לגודל האולם שלה, יחד עם ר"ג אבל לר"ג עוד יש נסיבות מקלות.
אחרי החגיגה של היתרון של הפועל בדרבי במחצית, התמקדתי במשחק שהתחיל. ההגנה שלנו לא הייתה טובה במחצית הראשונה ונתנה לצ'סטר צ'יטוס ולנעימי להנעים את הזמן של הירושלמים ולי לכסוס ציפורניים בעצבנות. רנדל וגפני הרשימו עם מפגן חסימות, אבל מטווח השלשות של דוגי משבוע שעבר נעלם קצת, ולמחצית ירדנו בבור גדול עם תקווה שיהיה יותר טוב.
הבאנקר
את ג'רמי פארגו כבר היללתי בשבוע שעבר. אתמול ראיתם והבנתם למה, עם קינוח של שתי הטבעות על הפרצוף של דיז'ון תומפסון. ג'רמי עשה סל מתי שהוא רצה, ובלילה בשידור החוזר של הסל לפני ההארכה, אפשר לראות בבירור שהוא עומד עם שתי רגליים על הקשת, משמע – שלשה ולא שתי נקודות. אבל זה כבר לא משנה..
נקודה נוספת שאני חייב להתייחס אליה היא איזייה סוואן ודיון דוואל. סוואן פתח רע את המשחק, אבל ברבע האחרון ובמיוחד בהארכה שפארגו התעייף הוא היה שם עם שתי שלשות חשובות, וחדירות מול ה'אין הגנה' של ירושלים. דוואל הוא נכס שלמרות שלא נמצא בשיא הבריאות נותן תפוקה. על היכולת האתלטית שלו אין עוררין וראינו את זה בירידה מדהימה וגג גדול על נעימי, אבל כנראה שאנשים מפספסים את היכולת ההתקפית שלו שאתמול באה מאד לידי ביטוי בדקות ההכרעה.
געגועים לאקסים
בין לבין גם הקשבתי לשידור בגל"צ וצפיתי בחלק מהמשחקים האחרים. גל מקל פתח טוב במכבי עם 3 שלשות אבל כואב הלב, וגם הרחמים נכמרים על הילד שנאלץ לקלוע 13 נקודות מול אחת משלוש הקבוצות החלשות בליגה. בשביל זה הוא הלך/חזר ל'צהבת'? הרי באירופה הוא לא ישחק, ומול הגדולות אולי יזכה לפירורים.. כמה עצוב.
עוד שחקן שעצוב לראות אותו במקום אחר הוא יוגב אוחיון. אני אוהב את הילד הזה מגיל 16, אבל הפציעות והעזיבה לנהריה גמרה אותו בשנה האחרונה, ונראה שייקח לו המון זמן לחזור לעצמו. יכול להיות שמעבר לקבוצה גדולה כמו ירושלים טוב בשבילו, אבל מצד שני לא בטוח שיוגב זה אחד שיוכל לעמוד בלחץ של הקהל המקומי, עם האופי הייחודי שלו. אתמול בזריקה האחרונה זה לא הלך לו, ולכו תדעו מה יקרה בעוד כמה משחקים..
לקראת חיפה
אהבתי מאד לראות שחוג האוהדים שלנו הגיע עד מלחה. זה חשוב מאד ומראה שאנחנו מתחילים לבנות קהל. המשחק הביתי שלנו מול מכבי חיפה, ייערךבמוצאי שבת הקרובה, שעה די נוחה ולאחר יציאת השבת והפעם אין תירוצים לא בשעה, לא ביום ובטח לא מול קבוצה אטרקטיבית, שעדיין למי ששכח היא סגנית האלופה וסיימה מקום אחד לפנינו. דבר מאד חשוב לזכור היא שחיפה מגיעה כ'חיה פצועה' בלי להתייחס לתוצאת משחקה הביתי מול מכבי ראשון לציון, ולפי מה שראינו, עדיין לא נראית מחוברת. יהיה שמח ומרגש לפגוש את החברים קוז'י, בנדה וחאג'י אבל עד לשריקת הפתיחה. אחרי זה אני לא אוהב לראות ירוק.. יש לי מספיק את זה בכדורגל, אז לפחות בכדורסל האדום שולט וישלוט..
 
שבוע טוב לכולם ולהתראות במוצאי שבת