פתיח
אתם יכולים לקבל או לא לקבל, אבל הטור הזה יהיה כמיטב המסורת, חם , עם הרבה דם כפי שאני אוהב – אדום ולוהט.. אין ספק שיש הרגשה של ביאוס. היינו שם 36 דקות, למרות הטכני נגד עודד, למרות בעיית העבירות ובעיקר למרות האחוזים המדהימים של מכבי מחוץ לקשת, באולם עם הטבעות הכי קשות בארץ. אני חושב שצריך להיות גאים בקבוצה שלנו שכמו שאלישי אמר: "התסכלנו להם בעיניים". לא זוכר מתי מכבי קיבלו משחקן אחד 4 גגות, לא זוכר מתי אנדרסון שדיבר יותר מדי השבוע זכה להגנה כזו אגרסיבית מצד שחקן ישראלי, וזכה גם לרספקט עצום מהשופטים ובמיוחד מפיני רימון!. לא זוכר מתי שחקן בגובה 1.88 דופק הטבעה על שחקן שיותר גבוה ממנו ב15 ס"מ!!, אבל כמו שכבר אמרו חכמינו ופרשנינו – נגד מכבי צריך להיות מרוכז 41 דקות..
צל"ש
לאנשי המועצה, להנהלת הקבוצה על הסדר המופתי. כמעט לכל אחד היה מקום לשבת למרות הצפיפות וגם אני למרות שהצטופפתי ליד גיל ברק מערוץ הספורט ומעיין החמודה מגל"צ לא התלוננתי. כל מי שבא הרוויח – וגם מי שנשאר בבית וצפה במשחק הרוויח כדורסל ישראלי במיטבו – לפחות מהצד שלנו מול מכבי ניו יורק ת"א. האוהדים שלנו ממשיכים ומשתדרגים להיות אחד הקהלים הטובים בליגה, והפעם גם המנויים הפתיעו שהצטרפו לשירה האדירה.
פניני
בשבוע שעבר הבטחחתי לגיא פניני שהוא יזכה להפתעה. הבטחתי וקיימתי שאמרתי לו במהלך המשחק: "רק עבירה ראשונה". פניני לא אהב את זה והעיר לי על זה במחצית. עשיתי לו תנועת ביטול ולאחר מכן אמרתי לו – כאן זה לא נוקיה.. אנחנו חברים טובים עוד מאז שהוא היה חייל, אבל מה לעשות הוא היום לובש צהוב.. אחר כך כבר הוא כבר ספג טכני ואני מסופק שלפחות מבחינתו עשיתי את העבודה שלי..
משתמט אבל צלף
לא ברור איך דוד בלות'נטל לא עשה טירונות. אפילו שלושה שבועות כמו חברו לקבוצה, הגמד דרק שארפ. היהודי המשתמט שכל שנה עולות סוגיות בקשר להחתמתו בשורות מכבי, מוכיח כל פעם מחדש שאסור להשאיר אותו חופשי. נכון שהוא לא שומר גדול ואף היה קרוב לצאת ב-5 עבירות (הלוואי וזה היה קורה!), אבל המתאזרח שנראה כמו קוף מגודל, הוכיח לליגה וגם לצה"ל שכשהיד שלו על ההדק הוא לא מתכוון להחטיא. בהחלט חבל שצה"ל לא גייס אותו...
על עסקנים ומאבטחים
לא ברור לי מה מר עמי ביטון עושה במכבי. חבר של השחקנים, מנהל משק, או עסקן בלתי נלאה. אתמול בא הבחור הצעיר מקריית חיים שלאחרונה התפרסם בכותרות שלא מחמיאות, ונכנס ללובי שלי כאילו מדובר בעוד חדר בבית שלו. אז מר ביטון, כאן זה לא נוקיה וכאן מבקשים רשות לפני שנכנסים כפי שדליה מילר הנפלאה הסבירה לו. ואותו ביטון כנראה לא הסתפק בתפקידו כאפסנאי והתעסק לאורך כל הערב בהזמנות, כרטיסים – העיקר שכל פונקציונר צהוב לא יישאר בחוץ. גם מנהל הקבוצה גור שלף  נכנס היטב לנעליים, ולמרות שהוא גר בעמק, אמירת שלום לא בדיוק נמצאת בלקסיקון שלו. חבל שהאח הצעיר לא לומד מהאח הגדול באוסישקין, דרך ארץ מהי
סיכום
אני מעריך שבשבוע הבא נחזור למסלול הניצחונות מתוך מטרה לשמור על המקום השני עד לתום העונה. צריך לזכור שאנחנו משחקים נגד חיה פצועה – הפועל חולון שעדיין לא ניצחה וכנראה גם לא תנצח בשבועיים הקרובים (אנחנו ומכבי). יחד עם זאת, אני מסיר את הכובע בפני האוהדים שלהם שממשיכים להגיע לכל משחק ולסבול בשקט.. ויאללה – מחכה כבר לראות את גפני בפעולה לפחות במשחק בית..
עד כאן להפעם. להתראות בשבוע הבא..