ובמעבר חד למשחק אמש – קודם כל, הרשו לי להתוודות באופן אישי: בלי שום קשר ליחסי ל'צהבת' שהיא עדיין האלופה, אני עומד מאחורי דבריי אתמול ובשידור ישיר שהמפגש בעוד שבועיים הוא נגד האלופה ה'זמנית'. קבוצה שמחתימה 8 זרים ומשחקת בהרכבים שונים בליגה ובאירופה לא יכולה להתחבר בפרק זמן כל כך קצר וצריך לנצל את זה ולהכות בברזל בעודו חם, לנצל את המומנטום החיובי ולשמור על ה'מבצר' בגן נר. ואם כל אוהדי הכורסא שישנם בעמק שמתכוונים להגיע למשחק ולעודד את ה'צהבת', אז עשו טובה – תישארו בבית על הכורסא האורתופדית שלכם. מי שבא – ברוך הבא אבל שיבוא באדום לבן ויעודד את הקבוצה שלנו שהיא כרגע ההצגה הכי טובה בעיר! 

החוק הרוסי – גוני שב משדה הקרב
לא בכדי, הזכרתי בפתיח דבריי את הדוגמא השלילית של מכבי שנפלה חזק עם 'החוק הרוסי' וגם בליגה יש לה בעייה להשתמש בו. קטש וליובין בנו קבוצה מאוזנת גם מבחינת הזרים למרות הפציעה של טוני שלא ברור מתי ישוב, אבל כמו שעודד אמר: "חיכינו מספיק זמן, נמשיך לחכות עד שנהיה ברורים". גם בגזרת הישראלים הסבלנות משתלמת ואחרי שראינו מה דוגי מסוגל במחזור הראשון ולמרות שלא קלע מספיק במלחה ואתמול הוא ואבישי מצוינים בהגנה אתמול חזר לנו הקיבוצניק מגבת, גוני יזרעאלי שמימש את המשפט העתיק – גוני שב משדה הקרב. גם 11 נק', גם סבלנות בהתקפה למרות שלפעמים זורק יותר מדי מבחוץ ולא חודר, אבל גם אסיסטים יפים. קצת חבל על העבירות בגארבג' טיים אבל זה בעיקר בגלל עודף רצון ומוטיבציה ואולי גם בגלל העייפות.
מי שנתן המון אקסטרה היו בעיקר מוטי מוסקוביץ' כולל האלי-הופ מעניין מהיי-פוסט, וליאור שגב שאהבתי את הלחימה שלו גם שהמשחק היה גמור. שוטבין עוד צריך להשתפשף כדי שיממש את התחזית לתואר תגלית העונה. אגב למי שלא בקיא באירוע שקרה ברבע האחרון נספר את גרסתו של מוסקוביץ: "הוא אמר לי – אני זוכר אותך מהמשחק אימון, שנתת לי מרפק"... המרפקים שוב התחלפו והפעם מוטי שלנו היה מאופק אבל טיילר המתוסכל כנראה חשב שהראש של מוסקוביץ' הוא כדור וזכה לראות את המשחק ממקום אחר.
קריאות גזעניות
לא אתעסק בקריאות של אוהדי חיפה לשמעון מזרחי. אבל מגעיל אותי לשמוע קריאות שלא קשורות לכלום כמו 'מוחמד מת'. האוהדים שלנו צריכים להבין שזה לא במקום בעיקר במועצה שיש בה דו קיום, מה גם שהקריאות הן תוצאה של שלהוב יצרים והתפרקות רגשית ונפשית של אוהדים אשר שום דבר חכם לא עומד מאחוריהם.
לקראת אפי וטפירו
אני מאד רוצה שאפי וטפירו ינצחו הערב את מכבי, אבל במידה וזה יקרה יהיה קשה לבנות על ניצחון על ה'צהבת' בעוד שבועיים כי שמכבי באה אחרי הפסד היא באה כמו חיה פצועה. מצד שני אם מכבי ינצחו, יכול להיות שהם יבואו כמו שהם רגילים עם האף למעלה ולא יספרו אותנו וזה בדיוק מה שאנחנו רוצים. אז שכל אחד יילך עם התחזית שלו.. מצד שני יהיה מאד מעניין לעקוב אחרי ראשון לקראת המשחק שלנו שם בשבוע הבא, שכמו כל המשחקים האחרונים, כמובן שלא יהיה קל.
 
עד כאן להפעם. שיהיה שבוע מעולה..