שלום לכולם. נתבקשתי על ידי המועדון לתת זווית שבועית לקבוצה במהלך העונה הקרובה. מעבר לסיקור וסיכום המשחק שכבר מופיע באתר, אנסה לתת את הזווית האישית שלי לכל משחק ואחלק אותה לשלושה חלקים לפחות.
אני חייב להעיר ששמחתי שהצלחתי להעיר את הקהל בעבודתי ככרוז. ידעתי שאצטרך להיות במיטבי במשחק החשוב הזה, אבל הדרך לתהילה עוד ארוכה. עוד שבועיים מגיעים הירוקים שעשויים להגיע מוכי שן ועין, ובעוד חודש מגיעה לפה ה'מחלה הצהובה'.
למשחק זה אכין טור מיוחד ואתם יכולים להיות בטוחים שאם אתמול הייתי במיטבי, במשחק זה אני מתכוון להיות בשיאי, וכדאי לגור שלף לשבת על הספסל ולכסוס ציפורניים ולא לעמוד..
הטוב
אין ספק שאחרי רכש מסוגו של בראיין רוברט, עודד היה צריך להביא גארד שיכול לשחק בשני תפקידים ובעל יכולת אישית גבוהה. ג'רמי פארגו מתגלה כגניבת העונה ביחד עם דנטמון מעפולה, ואתמול ראינו שלמרות שהוא מוגדר כ'סקורר', הוא יכול בהחלט לנווט ולפרגן. עודד עוד ביקש במסיבת העיתונאים סבלנות איתו והיה גם בטוח שהוא יהיה מעולה בחלק השני של העונה, אבל 15 נק' ו-7 אס' במשחק ראשון – בינינו, מי צריך יותר מזה?. שג'רמי החליט שהוא רוצה לעשות סל, ראינו איך הוא מנער בקלות את כל השומרים שניסו לעצור אותו.
הידית
בקדימון העונתי שכתבתי באתר 'ספסל' ציינתי שדגן יבזורי הופך להיות שחקן משמעותי ברוטציה של עודד וליאור, על חשבון אבישי שאגב מפרגן למהלך. לא חשבתי שהדברים יתבררו כנכונים כל כך מהר וביעילות גבוהה. דגן הוכיח אתמול שהוא קלעי ברמה הגבוהה ביותר, לא פחות מקלעים אחרים בליגה (לתשומת ליבך צביקה שרף שטוען שאין לנו קלעים בארץ..), מה שאהבתי אצל דגן וזה התחיל כבר בעונה שעברה, הוא השדרוג הגדול שעשה אצלנו במשחק ההגנה שלו שבא לידי ביטוי כבר בתחילת המשחק. שאתה טוב בהגנה, קל לך לבוא לידי ביטוי בהתקפה וזה עיקרון שכל מאמן רוצה מהשחקנים שלו.
רק הגנה מנצחת
בסוף המשחק אנשים לא האמינו שרנדל גמר את המשחק עם 3 נק', וגם במסיבת העיתונאים זה צוין. דווקא את עודד ואותי זה לא הפתיע. 'שר ההגנה' שלנו מביא דברים שמעבר לסטיסטיקה. ביכולת שלו לשמור על גארדים ההתקפה לא מעניינת אותו. הרשמים אפילו פספסו לו שתי חסימות ברבע הראשון ואחרי זה החזירו אותם. גם דיון דוואל שלזכותו ייאמר שעלה לא כשיר במאת האחוזים הוסיף את המימד ההגנתי. ושכולם שומרים טוב, זה לא מעניין מי קולע 20, ומי קולע 3.
המכוער
אין ברירה. גם לחלק הזה אני אצטרך להגיע מדי שבוע. מכיוון שלא היה משהו רע במשחק הזה, לפחות לא אצלנו, אציין את המכוער. בעבר כיבדתי את מורן רוט בתור בן אדם מחוץ למגרש, אבל כנראה שהשנה שזכה באליפות באולם הפחים בחולון שינתה אותו והוא הפך לסוג של ליצן החצר ופרחח שכונתי. בעונה שעברה זה התחיל בעימות עם עמית גל, והשנה זה היה קרוב למהלומות עם נציג שלנו. הגיע הזמן שמישהו יקנה לו רסן או רצועה..
לקראת ירושלים
אני לא מחפש תירוצים. גם ירון אמר שלמרות ההגרלה הקשה והאטרקטיבית, בסופו של דבר כולם משחקים נגד כולם וזה מה שצריך לחדד לחבר'ה שלנו לקראת ירושלים. לא באים פייבוריטים אבל גם לא פוחדים מאף אחד, ומסתכלים לכולם בגובה העיניים. מצד שני, בניגוד למשחקי הבית שפה יש לנו את הקהל המצוין שלנו, אנחנו נוסעים לשחק באולם הכי קשה בליגה, עם (ויסלחו לי האוהדים שלנו) הקהל הכי טוב והכי משולהב בארץ, ששווה לקבוצה שלו 10 נק'. אני חייב להגיד לזכותו של גודס שהוא פגע בינגו בזרים שלו, ולדעתי ירושלים תנצח את מכבי במלחה לפחות עוד פעם אחת במהלך העונה. לגבינו – אם נדע להוציא את הזרים שלהם מהמשחק, ולגרום לישראלים שלהם לנסות להכריע את המשחק