אחרי שלושה משחקי בית רצופים ובמאזן מבטיח של 2:5, יצאה היום ברק נתניה למשחק באחד ממגרשי החוץ הכי קשים היום בליגה. גלבוע/גליל, שרצתה לחזור למסלול הניצחונות אחרי ההחלקה בהרצליה במחזור שעבר, לא התרגשה במיוחד ועם רבע ראשון (17:26) ושלישי (17:31) חזקים, סידרה לעצמה ניצחון קל מהצפוי, 82:109.

עודד קטש חשש בעיקר משילובו של גל מקל ולפחות היום הוא נראה מצוין עם שבעה אסיסטים. ג'רמי פארגו המשיך להוריד את ממוצע הנקודות והסתפק ב-11 נקודות עם שלשה בודדת משבעה ניסיונות. למזלו, יתר הקבוצה קלעה עוד 16 שלשות מ-26 ועשתה לעצמה חיים קלים.

בנתניה איש המפתח, שמוליק ברנר, סבל מיום רע, וכשגנרל הפארקט של אריק אלפסי לא מגיע לעבודה, אז כל הקבוצה נראית רע. מרקו קילינגסוורת' רשם עוד דאבל-דאבל אך היה רחוק מלהרשים, טוני וושהאם לא התקרב למספרים שלו וקווין בראסוול ממשיך לגרום לנו לתהות לאן נעלם הכוכב של ג'ורג'טאון הגדולה מלפני כמה שנים.

במקום מתח קיבלנו גארבג' טיים ארוך, בו קלע בשעה טובה דור אליהו סל בכורה בליגת העל, עם טאץ' שהזכיר מאוד את אחיו שניצח בשבוע שעבר את מכבי ת"א עם קאחה לבוראל.

גלבוע/גליל: כדיר 19 (9-10 מהשדה), יבזורי 15 (4-5 לשלוש), סוואן (6 אס', 4-6 לשלוש) ודוואל 13 כ"א, פארגו 11 (1-7 לשלוש, 7 אס'), גורדון 9 (3-3 לשלוש), רנדל 8, יזרעאלי ומקל (7 אס') 7 כ"א, מוסקוביץ' 5, אליהו 2, שגב לא קלע.

נתניה: פינוק (5 איב') וקילינגסוורת' (12 ריב', 6 איב') 15 כ"א, וושהאם 14, חכמון 13, יאנגר 7, רות'בארט 6, גור 5, גואטה 3, אסנטי וברנר 2 כ"א, ויינשטיין ובראסוול לא קלעו.

 

 
אריק אלפסי: ,ברבע השלישי התפרקנו מקצועית ומנטלית. קיבלנו יותר מדי סלים בהתקפות מעבר ויותר מדי שלשות. ההגנה שלנו במשחקים האחרונים טעונת שיפור, וכמובן שנצטרך לשפר אותה. נרים את הראש, ובשבוע הבא נצטרך לבוא יותר חדים ומפוקסים נגד חולון.


אלישי כדיר: "אנחנו נמצאים בסוג של תהליך בנייה ושדרוג מחדש. גל מקל שחקן מאד אינטיליגנטי ואני שמח שהוא נמצא איתנו. גם ג'רמי פארגו שחקן מצויין והיום הוא נכנס למשחק דרך המשחק הקבוצתי. אנחנו חיים מהדברים הקטנים בהגנה בעיקר, וזה משפיע גם על ההתקפה - גם על רנדל, דוואל, ומוסקוביץ' שננכס לעניינים."


גל מקל: "אמרתי שהחיבור פה יהיה לי הכי קל. כמו השיתוף פעולה שלי עם פארגו וכמובן עם יתר השחקנים מאשתקד שאני מאד אוהב בתור אנשים, ומעריך בתור שחקנים. יש לנו 4 מובילי כדור ואני שמח שיש מספיק הזדמנויות לכולם".


עודד קטש: "אנחנו בהחלט מחפשים סנטר, ומחכים שיגיע השחקן הנכון שייתן מימד אחר בהתקפה - שחקן מבוגר ומנוסה אבל גם אחד שיודע לנצח משחקים. היה לי ברור שהחזרה של מקל תשפיע על שאר השחקנים. אני רוצה להאמין שהוא רוצה להיות חלק מקבוצה מנצחת ושנרוויח מזה עד סוף העונה.
יש לנו היום המון עומק בסגל. אני שמח שמוטי נכנס לעניינים. להיות חלק ממערכת כמו שלנו, זה לא פחות חשוב מלשחק יותר בקבוצה אחרת, ועל זה מסתכלים שמסכמים את העונה. אין לנו כרגע משחק פנים, ואנחנו חיים עם מה שיש לנו, ומה שנותנים לנו. שיחקנו היום מאד חיובי משני צידי המגרש. אנחנו תמיד מנסים ללמוד יותר כדי להיות יותר טובים. מאד חשוב לי לשמור על המתח ושלא תהיה ירידה -
אפשר ליפול בכל משחק: גם בנהריה וגם ברמת גן שזה משחק גביע שיש לו חוקים אחרים.