תכירו את נהריה
מאזנם עד כה: אומנם זה לא כל כך נחשב, אבל בהכנה נהריה הובסה מול ראשל"צ, הפסד וניצחון על גלבוע גליל ניצחון על חולון ובסיבוב המוקדם של גביע המדינה הביסו את נווה דוד רמלה.
נהריה שחוזרת לליגה  לאחר היעדרות של 4 שנים ומאמן אותה רועי חגאי שהעלה אותה לליגת וינר סל.
ברזומה של המאמן חגאי אימון מספר מחזורים כמאמן ראשי את בני הרצליה בעונת 2011/2 ועוזרו של אפי בירנבוים במכבי ראשל"צ, בני השרון ואפילו במכבי ת"א.
סגל הקבוצה:
סגל הקבוצה כולל  את הישראלים  הגארדים ערן אסנטי, עידו סטולרו הרכז המתאזרח סיימון פארין,  שלהם זו עונה שניה בקבוצה, ואיתם הרכז בן פריינטה שכבר משחק עונה שלישית בנהריה .
אליהם הצטרפו השנה הסנטר הגבוה  רוברט רות'בארט, אייל שולמן שהגיע מברק נתניה, דניאל איידן (מאליצור יבנה), ישראלים נוספים בקבוצה הרכזים  הצעירים ליאור לוי  ורועי וברו, והפ.פורוורד אופיר הובר.
את הסגל משלימים הזרים נייט מילר, הגארד  האמריקאי שמסתובב כבר כמה שנים בליגה הלאומית, התחיל במגידו יוקנעם, עבר לבאר יעקוב וחזר אחרי סיבוב  בארגנטינה ומקסיקו לנהריה ועזר בעלייה.
עוד בין הזרים הרכז מארק ליונס, הפ.פורוורדים  ג'וליאן מבונגה וג'ון וילמיאסון.
נכון שהקהל הנהרייתי הוא לא חולון או ת"א (הפועל או מכבי שלא נקפח), אבל לרשותו עומד אולם בעין שרה, אחד האולמות הראויים בליגה, עין שרה שיכול להכיל כמעט 3,000 צופים ופעמים רבות דוחף את הקבוצה קדימה.
קצת היסטוריה:
ההיסטוריה של נהריה בליגת העל מתחילה אי-שם בשנות ה-90' המוקדמות לאחר שהקבוצה בילתה שנתיים בליגה הראשונה והציגה שמות כמו לוקה פאיבצ'ביץ', דינו בללולביץ' ובורקו ראדוביץ'.
בשנת 2002 חזרה הקבוצה לקדנציה השנייה והמוצלחת יותר בליגת העל.
זה  התחיל עם הפתעה, עלייה לגמר-סל לסוויפ מול מכבי  ת"א ולאחר מכן  והמשיכה עם 5 הופעות בפיינל-פור הישראלי ב-6 שנים ושתי העפלות לרבע גמר היורופליג (דרך אגב, מבחינה סטטיסטית, נהריה היא הקבוצה הישראלית עם אחוזי ההצלחה הכי גבוהים במשחקים באירופה אי-פעם. כן, זה כולל את מכבי ת"א). בסוף העשור הקודם הידררה נהריה בשל עזיבת הספונסרית שלה ישקר ולאחר הפסד להפועל חולון בסדרת פליאוף נגד הירידה ירדה ליגה בשנת 2010.
בליגה השנייה הידרדר מצבה לאחר ששאול אייזנברג הגיעה בראש קבוצת ניהול לקבוצה והיא  נשרה לליגת הארצית. לשמחתהובשל התפרקות  קבוצת בארי ושוהם היא נשארה בליגה לעונה נוספת.
 בשנה שעברה השלימה נהריה את ההתקדמות ההדרגתית שלה במעלה הטבלה הלאומית כשגברה על הפועל עפולה בסדרת הגמר ושבה לליגת העל.