תכירו את המזכירה המיתולוגית של גלבוע/גליל

 
אין אחד שלא מכיר את החיוך המקסים, השירות הלבבי והמלא חום שלה.
אבל מה אתם ממש יודעים על האישה היקרה הזו? כמה אתם ממש מכירים את מי שאחראית לזה שלכל אחד מאיתנו יש מקום קבוע וכייפי באולם בגן-נר?
ולא רק על זה היא אחראית במסגרת גלבוע-גליל מסתבר. מאז יומה הראשון של גלבוע-גליל היא כולה בעשייה - אין לה יום ואין לה לילה. והכל היא עושה באהבה ומסירות לטובתנו כולנו ולטובת הקבוצה המיוחדת שלנו.
אז קבלו ראיון ראשון ובלעדי עם האחת והיחידה ....אסתרק'ה.

 
הי אסתרק'ה. איפה אנחנו תופסים אותך ?
בדרך לירושלים הקרירה. היה צריך כבר להיות קור אימים שם ואולי אפילו שלג. אבל נראה לי שכבר לא יהיה לנו חורף השנה. אמצע פברואר או-טו-טו מגיע וזה סוף החורף בשנים האחרונות. עצוב.
 
ספרי על עצמך.
אז שמי אסתרק'ה ראובן. נולדתי בקיבוץ תל-יוסף, שם גם הכרתי את בעלי שהוא שופט כדורסל אני מכנה אותו "שופט מניאק". (לי מותר.. J)
יש לנו שלושה ילדים, 2 בנים ובת. הבן הגדול התחתן לפני שנה. וכולנו גרים עד היום בקיבוץ.
תמיד היינו משפחה של ספורט ובייחוד כדורסל. אבא שלי ואחי עסקו בספורט, שני הבנים שלי שיחקו ועדיין משחקים כדורסל, שירן, בני הבכור, היה שחקן מצטיין בנבחרת הקדטים של ישראל, יעקב בעלי שפט כדורסל במשך 25 שנים, אז ככה שנולדתי , גדלתי וגידלתי את משפחתי לתוך העולם הזה של הספורט והכדורסל.
במסגרת עבודתי במועצה הייתי המזכירה של ירון אוחיון בחברה הכלכלית גלבוע, ועדיין זוכרת את עמית גל שהגיע לראשונה למשרדים שלנו... שאלתי אותו "הי עמית, מה נשמע ?" וכולם מאוד התפלאו איך אני מכירה אותו. לא ידעו עד כמה אני מצויה בתחום.
מאז מעורבת מאד בגלבוע-גליל בהשקעה אינסופית. עושה את זה בכיף גדול ובהרבה אהבה. זה עושה אותי צעירה. (אולי ?!)
 
מה זה גלבוע-גליל בשבילך ?
בשבילי זו משפחה אחת גדולה. זו אהבה שנולדתי לתוכה. זוכרת עדיין את הפגישה הראשונה של ירון עם חיים אוחיון אי-שם ב 2005...בהמשך התפתח האיחוד בין גלבוע לגליל ומאז, כמזכירה של ירון, נשאבתי לעניין ועד היום אני משקיעה באהבה שעות על גבי שעות.
פעם הייתי יותר מעורבת עם השחקנים כי הייתי דואגת בין השאר, גם לקליטה שלהם וגם הם היו מגיעים מדי פעם לחברה הכלכלית לפגישות עם ירון.
אבל גם היום כשהעניינים אולי מתנהלים קצת אחרת, הקבוצה והתפקיד עדיין מאוד תובעניים. אני בענייני הקבוצה ממש 24/7. עושה את הכל בהמון תשוקה ואהבה.
מאוד כיף לי לראות איך משפחת גלבוע-גליל צמחה וגדלה בשנים האלו. שינוי מאוד קיצוני מנקודת המבט שלי, בעיקר בגיזרת האוהדים. האוהדים היום הרבה יותר מעורבים, יוזמים ומשתפים פעולה בקבלת החלטות שונות תוך בניית המודל שנקרא "חוג אוהדים".
הם מקפידים לשמור על קשר וזה מאוד נעים וכיף.
 
את נמצאת בקשר עם כולם. ספרי קצת על החוויות מהקשר עם האוהדים. מי הצליח לרגש אותך ?
אני רואה את הכל מנקודת המבט של לתת את השירות הכי טוב שאפשר לאוהדים/למנויים שלנו. רוכשי המנויים, צעירים כמבוגרים, אשר מודים לי על השירות ממלאים אותי בשמחה ושמחה זה הכי כייף.
כן, לא תמיד זה קל אבל אני משתדלת למצוא את הדרך ללב של כל אחד. מקפידה לתת שירות עם חיוך מה שמבטיח תמיד, לקבל חיוך בחזרה.
מקרה מרגש מאד, היה לי במהלך שיחות טלפון עם ילד בן 11 מקיבוץ בעמק הירדן, שהתקשר אלי כמה פעמים לשאול על המינוי, וכמה עולה ואיפה כדאי לשבת. כעבור כמה ימים אמא שלו הופיעה אצלי כי רצתה לדעת מי ענתה בכל-כך הרבה סבלנות לבן שלה. מודה, התרגשתי.
 
 
לפני כשבועיים, יום למחרת המשחק שבו נפצע השחקן שלנו ג'אקובן בראון ויצא מהמשחק, התקשר אלי בדאגה אחד מהאוהדים, בחור צעיר, אבא לילדים, שרכש כאן מנוי משפחתי רחב, לשאול מה שלומו של השחקן והאם שוחרר מבית החולים. זה מקסים לראות כמה האוהדים חיים את הקבוצה גם מעבר למשחקים. 
אני מאוד נהנית לקבל הודעות מהמינויים על החוויה שהם עוברים אצלנו בגלבוע-גליל.
אבא ובן שקנו אצלנו שני מנוייVIP  שלחו לי מכתב תודה מרגש ועל כמה נפלא להם במשחקים אצלנו, כמה הם נהנים מהאווירה באולם, מהקבוצה ומהמועדון שנקרא גלבוע גליל. התבקשתי על-ידם להעביר את התודה והאהבה שלהם לכל המעורבים. התרגשתי והעליתי את הברכה שלהם לפייסבוק.
הרבה אהבה יש בקרב האוהדים שלנו ולכן כולם מאוד מתרשמים מהאירגון הזה שנקרא גלבוע-גליל.
 
אני יודע על שינויים שמתוכננים לגבי רכישת הכרטיסים. תוכלי לשתף בתוכניות ?
אנחנו מתקדמים ומביאים את הקידמה לגלבוע... בקרוב יסתיימו התורים בקופה אצל גלבוע-גליל.
יחד עם משרד הכרטיסים "לאן" אנחנו מכניסים מערכת כירטוס חדשה.
האוהדים יוכלו לקנות באינטרנט ולהזמין "הדפסת כרטיס עד הבית" או לצלם את הכרטיס בסמארטפון. בכניסה יוצב מכשיר שידע לקרוא את הברקוד וככה יוכל כל אחד להכנס בקלות ונוחות.
כך זה כבר כמה שנים גם אצל הקבוצות "הגדולות" והיום אנחנו כבר אחת מאלה...
בעונה הבאה גם המנויים יהיו כאלו והם יוסבו להיות מנויים שמיים ומקודדים. זה יאפשר גם לחדש מינויים באינטרנט. בעתיד כרטיס המנוי יאפשר גם לקבל הטבות והנחות של מנהלת הליגה.
מזכירה בהזדמנות זו לכולם שעדיין אפשר לרכוש מינויים, וזו הדרך הזולה והנוחה ביותר לחוות את מה שיש לגלבוע-גליל להציע.
 
סיבוב ראשון סיימנו מקום רביעי אבל התחלנו ברגל שמאל את השני עם הפסד לאשדוד. שנתחיל להיות מודאגים ?
מי שלא ידע להפסיד לא ידע לנצח. אצלנו לוקחים הפסדים בפרופורציות.
בתחילת העונה הצהרנו כוונות להגיע לפלייאוף! לראות את הקבוצה, בסוף הסיבוב הראשון, במקום הרביעי זה בהחלט מיוחד ומרשים.
ההפסד מול אשדוד לא מוריד מהעובדה שיש לנו קבוצה מעולה בגלבוע-גליל ומי שוותיק אצלנו אומר שהקבוצה השנה,  מזכירה שנים גדולות ויפות מהעבר.
זו קבוצה צנועה עם תקציב נמוך יחסית, ומכאן שהתוצאות בכלל לא מובנות מאליהן. השבוע שמעתי את אחד הפרשנים בתקשורת, אומר שגלבוע גליל, זו קבוצת האנדרדוג הטובה ביותר אי-פעם בכדורסל הישראלי.
כן, אני אופטימית (מאוד). ראינו את המשחקים ואנחנו יודעים שזה יכול להגיע הכי רחוק שאפשר.
אני אישית חולמת בגדול – אז אני אחלום...והם יגשימו...
ובכל מקרה, אצלנו גלבוע-גליל אלופים תמיד.
 
המון תודה אסתרק'ה על הראיון החם והכייפי. מה תרצי לומר לסיום?
נהנת מכל רגע. מאוד מעריכה את כל מי שקשור לקבוצה הזאת – את חיים אוחיון שהוא פשוט אדם אציל, שמביא איתו כל כך הרבה ניסיון, שקט ונינוחות, עונה לכל טלפון ותמיד מסתכל על חצי הכוס המלאה!
את ארצי שכייף לי לעבוד איתו (ארצי, זה הדדי J כן? ) – אנחנו מדברים כל יום, מתייעצים, משתפים ובונים יחד את כל מה שקשור לעבודה המשותפת שלנו.
בהצלחה לאוהד סבג "שרלוק הולמס" שלנו... הכרנו השנה ובינתיים הוא מתלמד נוח J
אוהד עושה עבודה יפה מאד בכל הקשור למיתוג ופירסום. הדרך עוד ארוכה אך מבטיחה... !
תודה לך, תמיר אסטרוגו על השיחה הנעימה ועבודת העיתונאות המרשימה שלך למען הקבוצה!
 
רוצה לומר המון תודה לעובד נור ראש המועצה שלנו, שמבין את החשיבות של מה שאני עושה ומאפשר לי להמשיך ולעסוק בענייני גלבוע-גליל ולעשות יחד עם כל הצוות הענק שלנו, את כל מה שניתן על מנת להמשיך ולצבוע את ראשו של הגלבוע באדום!
המון תודה לכל האוהדים שלנו שאני אוהבת אותם בכל ליבי, בהצלחה לקבוצה, לשחקנים ולצוות המקצועי!  כיף גדול-גדול !!!