בגלל הלב והרוח: גלבוע/גליל גברה על ירושלים בתוצאה 101:99

ברבע אחרון לפנתיאון, עם מטח שלשות של איאן מילר ושלשת קלאצ' אדירה, וחסימה בשניות האחרונות של המשחק של הקפטן שוכמן. המאזן של גלבוע גליל עלה לשלושה ניצחונות רצופים מפתיחת משחקי הליגה שהעלה באופן זמני את הקבוצה למקום הראשון.

הפועל גלבוע/גליל אירחה הערב(מוצ"ש 28.10) את הפועל ירושלים הבלתי מנוצחת בליגה עד לערב זה. לגלבוע שנשארו הזכרונות מעונה שעברה בפלייאוף בו חלפה ירושלים על שחקניו של בית הלחמי בדרך לרבע הגמר.
אירוע מרגש נרשם טרם המשחק לאחר שהקפטן שוכמן העניק פרחים ותשורה לשחקנה לאקס גלבוע/גליל מעונה שעברה ג'ייקובן בראון שחזר לראשנה לאולם גן נר.


ג'ייקובן חוזר לגן נר ומתקבל בכבוד על ידי הקפטן שוכמן

אירוע מרגש נוסף התקיים במהלך המחצית לאחר שמאמן האדומים מהגלבוע הפותע בידי הקבוצה, שחלקה כבוד, לו ולחבריו לנבחרת העתודה על הזכייה באליפות אירופה, רימי יבזורי האחראי על היכולות הגופניות של הקבוצה ושל הנבחרת, ומנהל נב' העתודה חזי הוכמן מרם און.


מאמן גלבוע בית הלחמי, רימי יבזורי וחזי הוכמן בטקס מרגש לרגל זכייתם באליפות אירופה עם נבחרת העתודה
 

 הרבע הראשון שיצא לדרך התחיל לא טוב, ירושלים עשתה ריצה של 8:2, אבל לא לזמן רב, גלבוע/גליל עם סלים חשובים ברבע הראשון של קרופורד שהיה טוב ברבע ביחד עם קלי, הצליחו לאזן את התוצאה ולייצר משחק צמוד לירושלמים וסיים את הרבע הראשון בתוצאה 30:26.
במחצית השנייה נמשך המשחק הצמוד, עם יתרון לירושלים, מילר אותת שהוא החל לחמם את הידית.  רק 53:50 לשחקניו של קטש בסיום המחצית.

ברבע השליש נמשכה השליטה של ירושלים עם שלשות של בלאט , ופלדין שהגדילו את היתרון עד ל 12 נק'. מילר לחץ על הדוושה, שוכמן החל עם ההגנה הלוחצת קלי, קרופורד ווויטניגטון נכנסו לזון וצמצמו את התוצאה לרק הפרש של 6 נק'. 86:77 לירושלים בסיום הרבע השלישי.


הקפטן שוכמן חוגג את הניצחון על קטש וירושלים

ברבע הרביעי שחקניו של בית הלחמי היו מפוקסים עם מלחמה על כל המגרש וגרמו לשחקניו של קטש לאבד כדורים חשובים בהתקפה, במותחן שהתפתח, מילר פתח במיטווח, ואף השווה מחצי מרחק את התוצאה ל97:97. ירושלים לא הרימה ידיים, באטלר דייק מהקו והעלה את ירושלים ליתרון של 2 נק' 99:97, אבל מילר עם שלשת קלאצ' משוגעת העלתה את יתרון גלבוע לנקודה- 100:99. גרג וויטינגטון הוסיף נקודה מהעונשין והעלה את היתרון לגלבוע לשתי נק'. שניות לסיום, ירושלים חוזרת מפסק זמן של קטש, הכדור מגיע לפלדין שמתרומם לשלוש נק', אבל הקפטן שוכמן בחסימה הירואית של הכדור שעובר לידיים של גלבוע ומנצח את המשחק.

הפועל גלבוע/גליל: מילר 31 (6-9 לשלוש, 5-5 מהקו), קלי 22 (9-15 מהשדה, 3-6 מהקו, 6 ריבאונדים, 5 איבודים), וויטינגטון (7-10 מהשדה, 10 ריבאונדים, 4 אסיסטים) וקרופורד (6-8 מהשדה, 4 אסיסטים) 18 כ"א, שוכמן 5 (6 ריבאונדים, 4 אסיסטים), אלטיט 4, ארצי 3. כן שותפו: קרפלס ונבון.

בשבוע הבא תפגוש גלבוע/גליל את מכבי ת"א במשחק בית שני ברציפות בגן נר ביום שני בתאריך 5/11 בשעה 20:30 
\