סדרת חנוכי לאילת: גלבוע גליל ניצחה את אילת החזקה 91:82

הניצחון על הקבוצה הדרומית השאיר את חלום הפלייאוף בחיים. שחקן הבית הצעיר יותם חנוכי שחזר לאחר תקופה ארוכה מפציעה, כיכב עם 17 נק'. וויטניגטון היציב המשיך לספק נק' בסקור דו ספרתי, הפעם 22 נק'.

לא הרבה סיכויים ניתנו לחבורה הלוחמת של אריאל בית הלחמי מהגלבוע לקראת מפגשה עם אילת שהתקיים ביום א' האחרון(12/5) במסגרת מחזור 31 בליגת ווינר.
גלבוע החבולה והפצועה שהפסידה בשלושת המשחקים האחרונים משחקים, התייצבה ללא שחקניה הבכירים סקוורר, קרפלס, איאן מילר וללא שון לבנובסקי, כאשר בסגל שלה מלבד הקפטן שוכמן, 3 שחקני בית צעירים נוספים בוגרי מועדון גלבוע/מעיינות: אייל ננקין, וחנוכי שכאמור חזר מתקופת שיקום ארוכה, ועמית ראובן שחזר לסגל מנצרת עילית.
מולה התייצבה הקבוצה הדרומית מאילת עם שרון דרוקר, שנמצאת בתקופה מצוינת עם ארבעה ניצחונות רצופים ביניהם חולון וירושלים, כאשר, מקומה בפלייאוף כבר מובטח.


החברים בקבוצה צוהלים עם חנוכי לאחר המשחק

בניגוד לכל התחזיות המוקדמות, גלבוע גליל למרות הסגל הקצר, פתחה חזק את הרבע הראשון, בו הפגינה את המשחק שאפיין אותה עוד בתחילת העונה, הגנה מצוינת, משחק ריצה והתקפה יעילה.
ככל  שהדקות נקפו אילת חזרה לעצה ואיזנה את יחסי הכוחות כאשר על הלוח בירידה למחצית הייתה התוצאה  שוויון 41:41.
אבל כאמור מתחילת הרבע השלישי, נטלה גלבוע את ההובלה ושמרה עליה עד לסיום המשחק, עם שלושת הזרים גרג וויטניגטון, קלי וקרופורד ששיחקו חכם ושקול והיו מרוכזים בקליעה. אבל כאמור, הניצחון על אילת התאפשר גם בעזרת מי שהפך לאקס פקטור שלה במשחק, הפורורד הצעיר בן ה-18 יותם חנוכי, שעלה מהספסל, לא נבהל מהגדולים על הפרקט והיה בלתי ניתן לעצירה עם 17 נק' משמעותיות.


החבורה של בית הלחמי שמרה על קצב המשחק ולא נתנו לו לברוח

כמה משמעותיות? בשלושת משחקיה האחרונים של גלבוע טרם אילת, קלעו הישראלים של בית הלחמי בממוצע 12.6 נק', ואילו נגד אילת קלעו כמעט פי 3, 32 נק', 17 נק' מיתוכם של חנוכי..
כאמור הניצחון של חניכיו של בית הלחמי על אילת טרף את הקלפים בקרב על המקום השביעי והשמיני והשאיר לגלבוע את חלום הפלייאוף בחיים.


נחת לקהל המקומי בגלבוע בניצחון על אילת

אז מה צריך בכדי שזה יקרה?
ביום רביעי גלבוע/גליל תפגוש בבאר שבע את הקבוצה המקומית בביתה שלא נמצאת בתקופה טובה, וביום ראשון שלאחר מכן תארח גלבוע את נס ציונה. בכדי להפוך את ההתברגות ללשלב פלייאוף באופן מעשי, את שתי המשחקים חייבים שחקניו של בית  הלחמי לנצח, ואז לקוות שאחת משתי הקבוצות ב"ש או ת"א תפסדנה בשני המשחקים הנותרים. כל תוצאה אחרת תסיים לקבוצה הצפונית את העונה.
במועדון הצפוני מסרו, כי המגמה בקבוצה תהיה בכל מקרה לשלב את הצעירים ולתת להם דקות משחק רבות יותר. כמו כן מקווים במועדון כי איאן מילר יחלים מפציעתו וישחק נגד ב"ש.