ברק פלג , סוג של פרידה


לאחר כחמש שנים, אחד האנשים המוערכים של מועדון החקלאים האדומים מהגלבוע איש מבשרנו - ברק פלג עוזב את המועדון.
אל גלבוע גליל הגיע ברק פלג לאחר שפרש ממשחק פעיל בנהריה והפך לעוזרו של ליאור לובין שקיבל לידיו את מושכות האימון של גלבוע גליל.
עם לובין, העפיל ברק פלג לפיינל פור של ליגת ווינר שנה לאחר האליפות, העפיל שלוש פעמים לגמר הליגה הבלקנית
וזכייה מתוכם פעמיים באליפות.
אבל מעבר להישגים,  יותר מכול היווה ברק פלג כסמל לערכיות, פשטות וצניעות ההליכות ובעיקר חיבור לאוהדים של החקלאים האדומים לכל אורך הדרך.

 
צמח במועדון ברק פלג 
פלג ששורשיו  נטועים בהתיישבות הוותיקה מקיבוץ לביא שבגליל והתחנך בנערותו באזורינו בישיבה התיכונית שדה אליהו אצל המועצה השכנה לגלבוע, בעמק המעיינות.
פלג שהיה מעורב מאוד בקהילה ומחובר לאוהדים של גלבוע גליל, ופעיל במפעלי הנצחה לחברים שנפלו ומשמש כדוגמא וסמל לערכיות ותרומה לחברה עם דרכו הייחודית לאחר שוויתר על קריירה ספורטיבית והתגייס לסיירת מטכ"ל ולאחר שחרורו מהצבא , תקופה  שבדרך כלל גומרת לשחקנים מצטיינים את הקריירה, בניגוד לכל סיכויים, בשל כישרונו ובעיקר בשל אופיו הווינרי ואיכויותיו הצליח לשחזר את יכולותיו ולהתברג כשחקן ישראלי בכיר בליגה הראשונה של הכדורסל.
בימים אחרים מאושרים: זכייה בפעם השנייה באליפות הליגה הבלקנית כעוזרו של ליאור לובין
 
העונה, לאחר ארבע שנות אימון כעוזר מאמן, קיבל ברק פלג האהוב מאוד על האוהדים  את מושכות האימון לידיו .  
פתיחת העונה נראתה מבטיחה, סגל הקבוצה הצעירה שנבנה  בעיקר על שחקנים שסומנו כדור העתיד  של הכדורסל הישראלי ושילוב של זרים צעירים עם יכולות אתלטיות יצרו ניצחונות במשחקי אימון על מכבי חיפה ועל נהריה,  אבל משהו החל להשתבש בדרך, פציעתו של המתאזרח דיין דיאלגרו שגמר את העונה טרף  את הקלפים ועד למחזור ה  - 12 שכלל ניצחון על הפועל חולון בבית באמתחתו של פלג היו 5 ניצחונות ו – שבעה הפסדים, לא טוב אבל גם לא נורא, גם בגביע המדינה הפתיחה הייתה מעט צולעת והסתיימה מהר מציפיות, הניצחון הדחוק על הוד השרון והפסד למכבי חיפה סיימו את החלום לנסות העונה ולקפוץ מדרגה ולהגיע לשלבים  גבוהים יותר בניגוד לעונות  קודמות במפעל הזה.
למרות זאת פלג לא הרים ידיים והמשיך לנסות ולהעלות את הקבוצה על דרך המלך וטפל בעיקר בנקודות השבירה המנטליות שבאו לידי ביטוי בשינויי מומנטום שלילי בדקות האחרונות של המשחק, גם הנורות האדומות הבהבו וצפצפו באופן גלוי ובולט ולאור המספרים: ממוצע קליעת הנקודות למשחק הנמוך בליגה שעמד על 75 נק' למשחק,
ו – ספיגה של 77 נקודות למשחק עם מספרים לא גבוהים גם מהזריקות לשתיים והשלוש העונשין.  בניסיון לעורר זעזוע בקרב הזרים שלא סיפקו את הסחורה, הוחלפו מרביתם ולמרות זאת המשיכה הקבוצה להפסיד,  

מתכנן מהלכים במשחק
 
כאמור הקבוצה צברה עד למחזור ה – 21 רצף של עשרה הפסדים רצופים סה"כ 17 במספר ו - 5 ניצחונות בלבד  והידרדרה עד לתחתית הטבלה כשסכנה ירידה מוחשית מרחפת מעל ראשה.
לאורך כל התקופה קיבל פלג גיבוי מחיים אוחיון  מהבעלים והנהלת הקבוצה, והשבוע לאחר ההפסד נגד נס ציונה, למרות מחצית שנייה מצוינת הוחלט בהסכמת  פלג, לשנות כיוון גם בעמדת המאמן הראשי ולשם כך הובא שועל הקרבות הוותיק אריאל בית הלחמי  במטרה להשאיר את הקבוצה בליגת ווינר ולנסות להציל את העונה.
אז בשם המועדון, ברק פלג אנחנו אומרים לך תודה עצומה על תרומתך למועדון ועל השנים הנפלאות  שזכינו עמך להישגים ותקוותנו שביום היום עוד נשוב לשתף שוב פעולה
וברוח השיר של אריק סיני אנחנו נפרדים מאחד האנשים הערכיים והאיכותיים שהיו לנו במועדון ולא נותר לנו אלא לצטט:
שיר פרידה:
 זה שיר פרידה
אז בואי רק אמרי שלום
אני אומר תודה 
ואת יודעת שחלום
סופו להתגשם... 
אני אומר תודה
ברק פלג בשיחה צפופה עם האוחיונים