משפחה אדומה

אם לא ידעתם אז למחנה  האוהדים האדומים של גלבוע גליל יש  משפחות שלמות שכל בניה אוהדים את הקבוצה ובאים ומתייצבים לעודד בכל המשחקים  והפכו לחלק בלתי  נפרד מהנוף במגרשים ברחבי הארץ.

אחת מן המשפחות הללו היא משפחת אושרי שסימן ההיכר של ה"אושרים"  מלבד הקוקו הנצחי של אב המשפחה רן , הוא התוף בו הם מכים ומרעישים בכל קליעת עונשין של שחקני היריבה, ולא מתביישים לצעוק ולגעור בשופטים על כל עוולת שיפוט  ומחכים בסבלנו בסיום המשחק להודות לשחקני הקבוצה.

רן אושרי וזוהר במפגן תמיכה בקבוצה


תכירו את משפחת אושרי:

רן אושרי: שחקן כדורסל מהולל בקבוצת ותיקי גן נר. ואוהד נלהב של גלבוע מאז הקמתה.

ג'יני: לא ממש יודעת להחזיק כדור אבל באופן מפתיעה התחברה לקבוצה מאז הגיעה לכאן.
זוהר אושרי: משחק כדורסל בגלבוע מעיינות ואוהד שרוף מומחה בסטטיסטיקות כדורסל.
אור אושרי: האחות הגדולה. תלמידת תיכון שמגלה עניין בשלב שמגיעים לנוקיה.(מנורה מבטחים)
ויסמין הקטנטנה:  שנאלצת להיות אוהדת כי פשוט אין לה בררה.

הזוג אושרי עם האביזר שמגיע לכל משחק, התופים שמפריעים לשחקני היריב להתרכז(צילום חן אלוני)
 
מתי התחלתם לאהוד את הפועל גלבוע גליל?
התחלנו לאהוד את הקבוצה לאחר פירוק השותפות עם עפולה והמיזוג עם גליל וחיים אוחיון והפיכת אולם הכדורסל בגן נר לאולם הבית.
בהתחלה אב המשפחה רן, שיש לו עבר בנערותו כשחקן בהפועל חולון שהדביק את האהבה שלו לכדורסל גם את שאר בני המשפחה,  נהג לקחת עמו את זוהר שהיה אז בגיל שש שנים למשחקי הקבוצה ומאוחר יותר הצטרפו אם המשפחה ג'יני שמשמשת כיועצת לידה מוכרת בעמק(דולה) אור הבת הבכורה וכשהצטרפה יסמין היא נולדה למציאות של משפחה אוהדת

לאיזה משחקם אתם באים בדרך כלל לעודד ?
ג'יני: אנחנו חברים קבועים בגרעין האוהדים האולטראס, וזה כולל הבאת תופים דגלים שלטים צעיפים למשחקי, אין כמעט משחקי בית שפספסנו, בשנים עברו הלכנו  כמעט לכל משחקי החוץ, השנה קצת פחות, אם אנחנו לא הולכים אז אנחנו צופים בו בטלוויזיה ואם אין שידור אז באמצעות האינטרנט במתח רב.
רן: מוסיף באותה נשימה לפני כחודש חגגנו בר מצווה לזוהר ואבישי גורדון ודגן יבזורי  ועוד שחקנים ברכו אותו בסרט. זה היה מאד מרגש.

עם איזה שחקנים לשעבר אתם שומרים על קשר והאם  אתם שומרים בקשר עם שחקנים בעונה הזו?
רן: אנחנו לא בקשר עם שחקני עבר אבל תמיד שמחים לראות לפגוש ולפרגן לשחקנים כמו אייזאה סוואן בראיין רנדל , טוני יאנגר, וכמובן גל מקל.
השנה עדיין לא יצרנו קשרים קרובים(ג'ני מוסיפה, בשנים עברו ארחנו  לארוחות יחד עם עוד אוהדים) אבל דעו לכם שאחנו חושבים שיש שחקנים מצויינים השנה ומחזיקים מאוד מהשחקנים מהישראלים.
 
יש לכם אמונות תפלות לקראת משחקים?
זוהר: אין לנו אמונות מיוחדות לפני משחק. לי  יש מיען מקדש של הקבוצה בחדר, זה כולל כל מיני פריטים מהאליפות, חולצת "גלבוע גליל כי זה הבית שלי" שחילקו ביום האליפות , עוד תלוי בחדר, צעיף "אלופי המדינה", דגלון של גלבוע חתום בידי אבישי גורדון, השער של ידיעות אחרונות יום אחרי האליפות ממוסגר, כרטיסים מחצי גמר וגמר האליפות ומנוי מעונת האליפות

משחק שאתם הכי זוכרים?
רן: כמובן הגמר הבלתי נשכח בנוקיה  שהיה משהו באמת גדול, גם נצחון על האימפריה מכבי תל אביב משהו מעין דוד נגד גולית, קבוצה צנועה מהפריפרייה נגד גולית העשירה והנפוחה.
גם ניצחון בגמר הליגה הבלקנית בגן נר נגד לבסקי סופיה שהלך להארכה ושם הקהל נתן הצגה ואני חושב שבזכייה בגביע  בגמר הבלקנית הקהל היה גורם משמעותי בניצחון .

 
מתחפשים בפורים: המשפחה מקפידה לקיים את החגים גם במשחקים
 

שחקן שאתם הכי זוכרים או הלהיב אתכם?
זוהר ורן וג'יני: השחקים שהלהיבו אותנו הם בראיין רנדל שהוא ספורטאי לתפארת ואדם נחמד, איזייה סוואן שמשחק כיום בראשל"צ, סוואן  נהג  לבקר  אצלנו ולשחק  עם זוהר וחברו איתמר וללמדם בייסבול וכמובן אבישי גורדון  הקפטן האגדי וממשיכו דגן יבזורי.

סיפור פיקנטי שיש לכם על הקבוצה, משחק, שחקן, בדרך למשחק?
בפורים לפני כמה שנים הגיעה הקבוצה לשחק באשקלון. הגענו למשחק בתחפושות היישר מביקור משפחתי במרכז. האוהדים היחידים של גלבוע היו אנחנו ומשפחת אסטרוגו כך שהיינו צרכים לשיר ממש חזק. ואפילו נראה לנו ששמעו אותנו, היה משחק מדהים וניצחנו ב-  25 הפרש.
אנחנו מאחלים לקבוצה שהישראלים יהיו דומיננטים וירבו לשחק.

מה אתם מאחלים העונה לקבוצה?
שיגיעו הרבה אוהדים ויצטרפו אלינו, וכמובן אליפות, מקום  בפלייאוף או לפחות מקום סביר, פיינלפור עם ברק גם על זה מותר לחלום, אנחנו מאוד מקווים ורוצים שהקהל בגלבוע, ובסביבה, יבין שיש קבוצה ישראלית צעירה, שיש עם מי להזדהות ויגיע לעודד.
מבחינתנו זו ממש חווייה נהדרת לבוא למשחק כדורסל, והאמת גם הכי טובה.
 
זוהר אושרי לא רק אוהד אלא גם שחקן במחלקת הילדים הנוער של גלבוע מעיינות