חואקין שוכמן(21,1.91), שחקן הבית כבר ארבע עונות רציפות, קפטן גלבוע/גליל בשתי העונות האחרונות, ימשיך להנהיג ולהלהיב את הסגל של אריאל בית הלחמי לאחר שחתם לשלושת העונות הקרובות.
חואקין שוכמן("שוכי") הקפטן הכי צעיר בליגת העל המשחק בעמדת הגארד, ששיחק בעבר בנבחרת העתודה(2014), מתאמן בימים אלו בנבחרת האולימפית תחת שרביטם של בית הלחמי ועופר רחמי לקראת משחקי האוניברסיאדה בטייפה.
שוכמן האהוד מאוד בקרב אוהדי הקבוצה, גדל במחלקת הנוער של גלבוע/גליל-  במועדון גלבוע/מעיינות, ומשחק בשורות הקבוצה כבר ארבעה עונות עמה ואף זכה עמה באליפות הליגה הלאומית ועלה לליגת העל.
בנוסף שותף לעליית נבחרת בית הספר של עמק חרוד בגלבוע לליגת העל לתיכוניים.
בעונה שעברה הוביל שוכמן את הליגה במדד החטיפות עם 2.1 חטיפות למשחק – כאשר הוא משחק  26 דקות למשחק ומשיג ממוצעים של 6.4 נקודות, 3.6 ריבאונדים ו-3.5 אסיסטים למשחק.
חואקין שוכמן: "אני שמח ונרגש על האמון וההזדמנות שניתנה לי להמשיך לשחק עבור המועדון וקהל החקלאים האדומים, שתמיד היו מאחורי. גלבוע/גליל זה הבית שלי, כאן גדלתי וכאן החלה הקריירה המקצוענית שלי כשחקן, ואין רעב ממני להחזיר למועדון על התמיכה והאהבה שמרעיפים עלי.
אין לי ספק שעם המון הנאה. תשוקה ועבודה קשה, נוכל לשחזר את היכולת והכימיה של העונה שעברה ולעשות עוד צעד אחד קדימהלעבר הפלייאוף. אדום עולה.
ארצי פרטי מנכ"ל המועדון: "שמחים שחואקין רואה בגלבוע את ביתו ובחר להשאר ב 3 השנים הבאות. שוכי מסמל עבורנו: צניעות,עבודה קשה, מחויבות ,דבקות במטרה ואת הקשר בין מחלקת הנוער לבוגרים ולא בכדי מונה לקפטן הקבוצה כבר בגיל 19.
 מאמינים כי יחדיו נצעיד את המועדון לעונה מוצלחת ומלאת הישגים וחוויות !"