הסקר הגדול לפתיחת העונה של גלבוע/גליל

לכבוד העונה שבפתח והשנה החדשה, שמגיעה לה עם תפוח ודבש בניחוח פרדסים ורוח הסתיו, פנינו לאושיות העמק ונאמני קבוצת הכדורסל גלבוע/גליל במטרה לענות על עשר שאלות הקשורות לעונה המרגשת והמלהיבה הצפויה לנו באולם בגן נר.

ואלו נבחרת העונים: גברים, נשים וטף...ראש וראשון לעונים, ראש המועצה האזורית גלבוע, עובד נור, שהמועצה בראשותו חרטה על דגלה את המחויבות לספורט בגלבוע בכלל ולקבוצת הכדורסל בפרט, וכפי שהציג במסיבת העיתונאים בפתיחת העונה: "הספורט בגלבוע זה לא רק הישגיות ומצוינות, זה קודם כל חינוך והנחלת ערכים."
דגן יבזורי, שחקן העבר המפואר של הקבוצה שעוד יחזור ביום מן הימים, זכה באליפות ישראל ואליפות הליגה הבלקנית במדי גלבוע/גליל. בין יתר תפקידיו הוא גם האח של רימון "רימי" יבזורי , מאמן הכושר של גלבוע/גליל.
ענבר לברון, קפטן קבוצת הנשים שלנו הנפלאה שלנו הפועל קרן גלבוע/מעיינות שמורכבת מבוגרות המועדון ושחקניות שהגיעו והפכו לחלק בלתי נפרד מהקהילה. קבוצה צעירה, מקומית, ששואפת ומכוונת העונה גבוה. מוזמנים להגיע בהמוניכם לעודד ולתמוך בקבוצה, הכניסה בחינם ומובטח הרבה לב, נשמה וכדורסל מקומי.
עידן דרורי, יו"ר חוג האוהדים, האיש והצעיף הנצחי, עם הרבה אהבה, נשמה ויצירתיות ינהיג את האולטראס ביציע ויביא את האיכויות של הקהל באדום לכל מקום בארץ.
חן אלוני, בעברה צלמת הבית של המועדון שאחראית לתיעוד של הרבה רגעים היסטוריים. השנה מניחה את המצלמה וחוזרת למקומה הטבעי ביציע.
עמית ראובן, קפטן קבוצת הנוער של גלבוע/מעיינות שהגיעה בעונה שעברה לגמר הפלייאוף, ורוצה לעשות השנה עוד צעד קטן קדימה, עמית נמנה על הסגל הרחב של גלבוע/גליל.
תמיר אסטרוגו, בעל הטור הכי מרגש באתר גלבוע/גליל "פרשננו ביציע המרכזי". האופטימיסט הנצחי עם לב גדול אדום, חלק בלתי נפרד מהקבוצה במשך שנים רבות.
אורי סלוס, בן 7, לא הפסיד משחק בית של הקבוצה ומבלה באולמות מאז גיל 3. זוכה יד הזהב של גלבוע/מעיינות לעונת 2015-16. מכיר כל פרט על השחקנים מגובה ועד מידת נעליים.
אור שקדי, כתב הכדורסל של אתר וואלה! ספורט. 

השאלה הראשונה שהפנינו לנבחרת העונים, מתי יהיה הניצחון הראשון של הקבוצה בליגת העל בעונת 2016-17.

האופטימיות, יש לומר, שרתה על נבחרינו. כמעט כולם ענו שהניצחון הראשון יגיע במחזור הראשון בחוץ נגד הפועל חולון. יבזורי סייג וציין שיגיע במחזורים הראשונים. הבנימין שבחבורה, אורי סלוס ציין שהניצחון יגיע במחזור השני מול אשדוד ואליו הצטרף אור שקדי, ואנחנו קצת מצננים את ההתלהבות ומהמרים שהניצחון יגיע במחזור השני מול אשדוד בבית.

השאלה השנייה נגעה למיקום הסופי של גלבוע/גליל העונה

גם בתשובה זו, רוח התקווה והאופטימיות שרתה על נציגינו שרובם מהמרים על מרכז הטבלה ופלייאוף עליון : עמית ראובן (מקום 5), עידן דרורי, אורי סלוס וחן אלוני (מקום 6), ענבר לברון (מקומות 5-7), תמיר אסטרוגו (מקום 7), דוגי האמון על הצינון מהמר על מקומות 9-12 ומקווה להיות מופתע לטובה ושקדי הולך על המקום התשיעי המכובד. ואנחנו מהמרים על מקום 8 ומפגש פיקנטי בפלייאוף העליון מול מכבי ת"א.

השאלה השלישית התייחסה לשחקן שיסיים כמלך הסלים של הקבוצה לעונת 2016/17

בשאלה זו נחלקו חברי הפאנל בין שלושת הזרים: ג'יסון סיגרס (דרורי ועמית ראובן) , מרפי הולוואי (יבזורי ) , מייקל קוואלס (ענבר לברון , אורי סלוס, חן אלוני, אסטרוגו ושקדי). ואנחנו חייבים להיות מקוריים וללכת על אריק גריפין (שלא ייעלב בטעות...)שאלה רביעית הייתה מי יהיה מלך הסלים הישראלי של הקבוצה

רוב החברים הצביעו על הקפטן חואקין "שוכי" שוכמן (אורי, דרורי, ענבר לברון, חן אלוני ושקדי), יבזורי מקווה שזה יהיה ביר כץ, עמית ראובן דווקא חושב על יחזקאל סקוורר, ותמיר אסטרוגו מהמר על אופיר הובר. המקוריות שוב שורה עלינו ונלך על זיו בן צבי.

שאלה מספר חמש אתגרה את החבורה שהתבקשה לנחש מי יקלע את סל הבכורה לעונת 2016/17

בסוגייה זו נחלקו הדעות בין שני שחקנים: גי'סון סיגרס (דרורי, יבזורי וחן אלוני ), ואריק גריפין (ענבר לברון , אורי סלוס, אסטרוגו, שקדי ועמית ראובן) , ואנחנו שוב נהיה מקוריים ונלך על חואקין שוכמן

עוברים לשאלה שישית, מעניינת במיוחד מי מהישראלים של גלבוע/גליל יעשה את הפריצה הגדולה של העונה ותכניס אותו למשבצת של רבים וטובים שעשו זאת לפניו מעומרי כספי עד דגן יבזורי.

גם כאן נחלקו בוחרינו בין שוכמן (דרורי, אורי סלוס, ענבר לברון ושקדי), בן צבי (יבזורי ואסטרוגו), ביר כץ (חן אלוני) וסקוורר (עמית ראובן). ואנחנו אומרים ששוכמן כבר פרץ, סקוורר וביר כץ כבר שנים בעסק ולכן הפריצה תהיה של ה"נער מבית אלפא", זיו בן צבי.

גלבוע/גליל מתהדרת השנה בלא מעט בוגרי מחלקת הנוער של המועדון. שניים מהם ברוטציה, בן צבי ושוכמן. ועל הספסל יחכו להזדמנות: אופק סייג, שגב גרילק, אביאל לוי ועמית ראובן. שאלנו מי מבוגרי המועדון הצעירים יקלע הכי הרבה נקודות.

הרוב הלכו עם שגב גרילק (דרורי, לברון, ראובן, אורי סלוס, שקדי ואסטרוגו) חן אלוני הלכה על אופק סייג. ואנחנו שוב עם המיעוט ונלך על אופק סייג.החבורה של בית הלחמי וקפלן חילקה את דקות המשחק במשחקי האימון וההכנה באופן כמעט שווה בין תשעת שחקני הרוטציה. בשאלה מספר שמונה, שאלנו מי ישחק העונה הכי הרבה דקות?

בשאלה זו שוב קשת רחבה של תשובות: ג'יסון סיגרס (דרורי, יבזורי ואלוני ), מייקל קוואלס (לברון, שקדי ואורי סלוס), חואקין שוכמן (ראובן) ומרפי הולוואי (אסטרוגו). אנחנו נלך על חואקין שוכמן

משחקי האימון של גלבוע/גליל בפתיחת העונה נתנו לכל תושבי הגלבוע המעיינות העמקים והגליל, סיבות רבות וטובות לקנות מינוי לקבוצה המלהיבה והשמחה שלנו. אסתרק'ה ראובן, מנהלת השיווק והמזכירה של הקבוצה מספרת על התעניינות גדולה ההולכת וגוברת, כשעד כה נמכרו למעלה מ-300 מינויים (לשם השוואה בעונת האליפות נמכרו מעל 400) והיד עוד נטויה. בשאלה תשע, שאלנו כמה מינויים יקנו העונה?

600 מינויים היה הרף שהציבו דרורי ואורי סלוס. אלוני אומרת 450 מינויים, שקדי אומר 350, אסטרוגו הולך על 300 , עמית ראובן מצטנע ומסתפק במאה, ולסיום יבזורי מעלה את הרף ומקווה שיהיו 2000.

ושאלת הסיום מה אתם מאחלים לקבוצה לפתיחת העונה ולשנה החדשה:

עובד נור: "אני מאחל לקבוצה שתמשיך להיות הפלטפורמה העיקרית בגלבוע המשלבת בין חינוך, ערכים וספורט. להיות הקבוצה המובילה בשחקנים המגיעים מקבוצת הנוער, ולסיים כמה שיותר גבוה בטבלה. שנהנה מהדרך שלה ונחזה בקבוצה מלהיבה, רעננה, רעבה ונלחמת על הפרקט על פי רוח הגלבוע"
 
דגן יבזורי: "שיהיה המון בהצלחה, תקשיבו לרימי ויהיה טוב!"
 
ענבר לברון: "שתהיה להם עונה מוצלחת, ושתהיה גם הכרה בקבוצת הנשים"

עידן דרורי: "שהאולם בגן נר יהיה מלא משפחות עם ילדים ,שנמשיך להתחבר לקהילה בגלבוע ושנביא גאווה לגלבוע ולאזור כולו! אדום עולה וחזק תמיד!"

חן אלוני: "שנהיה בריאים ושנהנה"

עמית ראובן: "עונה מוצלחת ולהיות בפלייאוף העליון"

תמיר אסטרוגו: "שתהיה עונה כיפית ושנראה לכולם שגלבוע-גליל פה בכדי להישאר להרבה זמן"

אורי סלוס: "שיהיה בהצלחה, שיישארו בליגת העל ושיהיה כייף לראות אותם"

אור שקדי: "עונה ספורטיבית ומרגשת, שתחזיר את החיוך לאנשי הגלבוע ובכלל לכל אנשי הצפון"

ואנחנו מוסיפים: "כל שנבקש לו יהי"