לב, נשמה ואמונה
 
וואו, איזה ניצחון מתוק וקשה היה לנו על אשדוד. כבר נראה אבוד העסק אבל החבר'ה הצליחו להשיג הארכה עם הציפורניים והשיניים וגם עם הרבה אמונה. ובהארכה זה כבר היה שלנו לגמרי.
ואין מי שיודע יותר על אמונה ועל חשיבה חיובית יותר ממשפחת מאור היקרה מטל מנשה.
אב המשפחה נפטר לפני כארבע וחצי שנים וששת הבנים ממשיכים את דרכו כאוהדים אדוקים ומסורים. עוד מימי כפר בלום העליזים, כשגרו בגולן, הם היו הולכים למשחקים של גליל-עליון. וכשעברו לקיבוץ לביא החיבור לגלבוע-גליל היה אך טבעי.
למשחק מול אשדוד הגיעו כולם – יותם, רועי, נחשון, איתן, נדב ושיבי. אפילו האמא דורית ואשתו של שיבי הגיעו.
"מהבוקר טיפסנו על הקירות מהתרגשות. כמובן שכולם לבשו את החולצה האדומה." מספר איתן. "הכנו דגל ענק שכתוב עליו – חרשתי כבר את כל הארץ. גלבוע-גליל עם החקלאים. כתבנו גם שיר אוהדים חדש."
 
נציגי המשפחה מסכמים עבורנו את החוויה של הניצחון המתוק והחשוב מול אשדוד.
נחשון, בן 19. לומד בישיבה בעכו ומתגייס במרץ. שיבי, בן 21 .חייל בשיריון לקראת שיחרור. איתן, בן 18. לומד במכינה הקדם צבאית "קשת" שבגולן.
 
דקה לסוף. 4 נקודות לאשדוד. האמנתם שאפשרי לעשות מהפך ולנצח?
נחשון: האמנתי כל הזמן. גם כשהיה 9 להם. ידעתי שהחבר'ה יצליחו לסדר את זה. אח שלי, נדב, אמר "מפסידים". נתתי לו כאפה (קטנה) ואמרתי לו, "אין מצב. תאמין בקבוצה שלנו."
שיבי: תמיד יש אמונה שהכל אפשרי. היה לי רגע קשה כששוכי יצא ב 5 עבירות. אבל ככה זה עם הקבוצה שלנו. לא מפסיקים להלחם ולהאמין.
איתן: הקבוצה לא נראתה טוב ברגעים האלה. היו מותשים. ברור שהאמנתי. עבר לי בראש ה 16 הפרש מול מכבי ת"א בעונה שעברה והכמעט חזרה מול נהריה בגביע ווינר.
 
מה בכל זאת ניצח לנו את המשחק?
נחשון: ההגנה ובעיקר העידוד שלנו האוהדים. הם הביאו את הניצחון. האוהדים גורם קריטי. בייחוד במשחקי בית.
שיבי: העידוד מאוד עזר. כל הקהל עמד ועשה רעש. ראו שזה מטריף את החבר'ה. וכמובן המלחמה והאמונה שזה אפשרי.
איתן: הקהל לדעתי עשה את ההבדל. אנחנו הרמנו את הקבוצה ברגעים הקשים. וכמובן העובדה שהחבר'ה ממש התאבדו על כל כדור במגרש. רק ככה חוזרים ומנצחים.
 
אם אתה  אריאל, מה אתה אומר לשחקנים באימון הראשון שלאחר המשחק?
נחשון: אומר להם שההגנה הייתה מצוינת ושימשיכו ככה. יותר אגרסיביות בצבע. לשים לב למסירות שיהיו יותר מדויקות. לא להתחכם. לשחק פשוט.
שיבי: ניצחון זה ניצחון וכרגע זה הכי חשוב. להמשך חייבים לשלוט בריבאונד. צריך גם יציבות לאורך כל המשחק. אומר להם שאם נילחם כמו מול אשדוד נוכל לנצח כל קבוצה בליגה.
איתן: אם אני אריאל הייתי מחמיא להם על המלחמה. זה האופי שלנו. פייטרים. אולי הייתי נותן להם לשחק קצת פוטבול בשביל להשתחרר. לשיפור הייתי מציין להם בייחוד את נושא הריבאונד וקבלת ההחלטות בהתקפה. היו יותר מידי איבודים שטותיים.
 
מגיעים למשחק הבא בנס-ציונה?
נחשון: כמובן !!! עידוד שלנו מאוד חשוב כמו שראינו. צריך שכולם יגיעו ויתמכו. כל משחק חשוב. צריך להלחם.
שיבי: מקווה מאוד שכן. מחפש תירוץ לאפטר מהצבא בכדי להגיע... J
איתן: בוודאי !!! כבר סגרתי טרמפ עם דרורי לנס-ציונה.