החממה של גלבוע/גליל

מבט על סגל נבחרת ישראל מראה שלמעלה ממחציתם עברו בחממה של גליל עליון וגלבוע/גליל, כמו גם
שני שחקני ה-
NBA היחידים שהנפיקה ישראל. הסביבה החמה, המקצועית והעוטפת, מתן ההזדמנות לשחקנים צעירים, האמונה בשחקן הישראלי, כל אלה נתנו לשחקנים את הכלים לפרוץ קדימה ולהגיע עד לרמות הגבוהות ביותר. ואלה שמות:

עידו קוז'יקרו שגדל בגליל העליון נתן את עונת הפריצה, והעונה הטובה בקריירה שלו בעונת 2002/3 שקלע 13.7 נקודות, קטף 9 ריבאונדים ומדד ממוצע של 19.2. קוז'יקרו חזר לקדנציה שנייה בגלבוע/גליל בשנת 2010.
ליאור אליהו הצטרף לגליל עליון בגיל 18, שבה הפך לשחקן רוטציה, בעונה השלישית שלו בקבוצה עשה אליהו פריצה מרשימה בליגה ובזירה האירופאית והפך לשחקן נבחרת בכיר. בעונה זו קלע את מספר הנקודות הגבוה בקריירה שלו וקבע שיאי קריירה בנקודות (31) ובמדד (46).
יוגב אוחיון הגיע לקבוצה הבוגרת של גליל עליון בגיל 17. העונה הרביעית שלו בקבוצה היתה לעונה הטובה בקריירה שלו מבחינת ממוצע נקודות למשחק.
ליאור ליפשיץ הגיע לגליל עליון מראשל"צ ועשה בה את עונת הפריצה שלו שהוא משלש את דקות המשחק שלו ומספר הנקודות שלו ועושה את העונה הטובה בקריירה שלו עד העונה האחרונה שלו באשדוד.
עומרי כספי עשה את עונת הפריצה שלו בגליל עליון בעונת 2006/7 בגיל 19 והפך לאחד השחקנים הבולטים בליגה, כספי דורג רביעי מבין השחקנים הישראליים שהוא קולע 11.2 נקודות למשחק, וזכה בתואר תגלית העונה.
גל מקל התייבש על הספסל הצהוב והגיע לגלבוע/גליל. בעונה הראשונה הוביל את הקבוצה לפיינל-פור ונבחר לתגלית העונה, בעונתו השלישית בקבוצה נתן את עונת הפריצה שלו והוביל את הקבוצה לזכייה באליפות. 
אלישי כדיר החל את הקריירה שלו בעירוני ר"ג. בעונת 2008/9 הגיע לחממה של גלבוע/גליל כבר והעפיל איתה  לפיינל פור הליגה, בעונתו השנייה נתן את העונה הטובה בקריירה שלו והוביל אותה לזכייה באליפות תוך השגת ממוצעים של 14.2 נקודות ו-5.9 כדורים חוזרים. בסיום העונה נבחרת לחמישיית העונה של הליגה וזכה בפרס השחקן המצטיין של הליגה.
דגן יבזורי נתן את עונת הפריצה שלו בגלבוע/גליל. בעונה הראשונה שלו בקבוצה הפך לשחקן השישי והעמיד ממוצעים של 5.4 נקודות. יבזורי היה שותף לאליפות ב-2010 ואת העונה הטובה בקריירה שלו נתן ב-2013 במדי גלבוע/גליל.
איתי שגב הגיע לגלבוע/גליל בעונת 2014/5 ונתן את עונת הפריצה שלו שבה קלע 5.3 נקודות, קטף 3.9 ריבאונדים ב-16 דקות משחק. שגב השתלב היטב בגלבוע/גליל, קיבל את הביטחון והפך אט אט לשחקן עם נוכחות, יכולת ובטחון.
ועכשיו התור של חואקין שוכמן, טל קרפלס, אופיר הובר, יחזקאל סקוורר וזיו בן צבי לעשות את הפריצה שלהם.