דף הבית >> ארכיון ומדיה >> כתבות >> 2017/18 >> על הדובדבן שבערב הכדורסל בגלבוע

בערב כדורסל מרגש החבורה הלוחמת של בית הלחמי עצרה את ריצת הניצחונות של נהריה בניצחון משכנע בתוצאה 92: 73, וקטעה את רצף ההפסדים האחרונים של הקבוצה. הערב כלל גם מסורת חדשה שהחלה במשחקי הבית של הקבוצה: "מחבקים את ותיקי העמק". אוהדים רבים שהקדימו בואם לאולם הצטיידו בחולצות ומותגים ומזכרות של המועדון, וילדים רבים אופרו בפינת האיפור בצבעי המועדון.

קהל של כ- 1350 צופים שצבעו את האולם באדום ביניהם כ- 800 בעלי מנויים, חזו בערב כדורסל נפלא בגלבוע עם משחק לפנתיאון לאחר שהחבורה הלוחמת של בית הלחמי הביסה את עירוני נהריה עם סגל שחסר את השחקנים בכירים הריסון וסקורר. הפאור פורוורד טיילור סטון רשם דאבל פיגרס ושיא קליעות אישי של 36 נקודות ושיא קליעות לליגה עד כה העונה.


טקס הוקרה מרגש  לחזי דרורי בן ה- 90 חקלאי מכפר יחזקאל מדור הנפילים של המדינה

במהלך המשחק התקיימו שני ארועים מרגשים כחלק מהחיבור העמוק של המועדון לקהילה, כאשר בהפסקה שבין הרבע הראשון לשני נערך טקס הוקרה לחזי דרורי, חקלאי ותיק מכפר יחזקאל מדור הנפילים, מבוני הארץ והעמק, דודי בונפיל- סגן ראש המועצה וראש מנהל השרות לתושב במועצה העניק לדרורי תשורה מטעם המועצה ומטעם הקבוצה הוענק צעיף וכובע ממתוגים של המועדון. בהפסקה שבין שני הרבעים במחצית השנייה נעם היינמן, חברה להקת המעודדות של הקבוצה שחגגה את יום הולדתה הופתעה על ידי חברותיה לאחר שהוענקה לה תשורה ובלוני יום הולדת..


מועדון שהוא משפחה. חוגגים יום הולדת לחברת להקת המעודדות של קבוצה נעם היינמן

האוהדים הרבים שהקדימו בואם למשחק נהנו ממזנון 'מתוק בהיכל' ומחנות המזכרות הממותגות כאשר ואוהדים רבים  הצטיידו בחולצות אדומות וצעיפים שרכשו בחנות והידים התאפרו על ידי מאפרת בציבעי הקבוצה אדום וירוק.
והיא לערב הזה היה כמובן המשחק נגד עירוני נהריה שבאה לגן נר כפייבוריטית ונחלה הפסד כאשר החבורה הלוחמת של הגלבוע שטפה את הפרקט, קלטה כדורים חוזרים, ובעיקר דייקה בקליעות.


טיילור סטון צולף עוד שלשה. משחק שיא של הפורוורד האמריקאי

והדובדבן שבקצפת היה הפורוורד האמריקאי טיילור סטון שכאמור ניפק דאבל פיגרס עם 36 נק' וקטף 11 ריב' וסיים את הערב עם מדד 40.

מהלך המשחק:
המשחק עצמו נפתח בסערה על ידי גלבוע/גליל, שוכמן חטף כדור והלהיב כהרגלו את חבריו באנרגיות ובן אלטיט מזנק מעלה לכל כדור ומבטיח שליטה באוויר בצבע, טיילור סטון סיים את הרבע עם 10 נק'. והחקלאים האדומים מתחילים לשפשף את העיניים. תוצאת סיום רבע 32:16 לאדומים
ברבע השני הקצב והבליץ נמשך, נהריה עדיין לא במשחק, לקראת סיום הרבע מצליחים לקזז במעט את ההפרש. סיום רבע 51:37 לגלבוע. המנכ"ל פרטי לא רגוע, ומפריח לאויר שאלה שרבים מהאוהדים שואלים באותו רגע את עצמם. האם התוצאה זה טוב? האם זה רע? טוב שהשחקנים לא יכנסו לשאננות. אבל רע למתח ולעצבים .


הקפטן שוכמן בעוד אסיסט נפלא

רבע שלישי נפתח בסימן נהריה שמצליחה לחזור למשחק מבור עמוק לאחר סדרת טעויות ואיבודי כדור של גלבוע/גליל. רק 2 נק' יתרון לגלבוע. מתפתח בגן נר משחק צמוד ותקווה מתעוררת אצל הסגולים, למזלם של האדומים מהגלבוע בכל פעם שנהרייה מתקרבת באופן מדאיג, מופיע שחקן אחר שקולע ומשאיר את היתרון בצד האדום. סיום רבע שלישי 74:61.


טיילור סטון בדרך לשיא עונה. מטביע לסל של נהריה
רבע רביעי נפתח בשאגות מלהיבות מיציע גרעין האוהדים: "מלחמה!...מלחמה!... חניכיו של אלפסי עדיין לא מוותרים על המשחק אבל אז מעל כולם, טיילור סטון הלוהט שקולע, קוטף, ורץ וכמעט לא יורד למנוחה לספסל, מעלה את היתרון. בדקות אחרונות למשחק.. קואוצ' בית הלחמי לא מוותר על סטנדינג אוביישן לסטון לידיי קרפלס ווייז כאשר לקול צהלות הקהל, על הפרקט רצים ונלחמים ע כל כדור ארבעה שחקנים תוצרת בית, הקפטן שוכמן, חנוכי, ראובן ואביאל הלוי.
סיום המשחק  92 :74 לחקלאים האדומים.
בשבוע הבא יוצאת הפועל/גלבוע/גליל למשחק חוץ קשה לדרייב אין נגד הפועל תל אביב
עדכונים להסעות לאוהדים בהמשך.

הפועל גלבוע/גליל: סטון 36 (9-14 לשתיים, 5-7 לשלוש, 11 ריבאונדים, מדד 40), בראון 17 (5-7 לשתיים, 1-7 שלוש, 7 ריבאונדים, 8 אסיסטים), לידיי (6 ריבאונדים) וג'ונסון (4 אסיסטים) 11 כ"א, שוכמן 9 (3-11 מהשדה, 6 אסיסטים), אלטיט 5, קרפלס 3. כן שותפו: וייס, ראובן, לוי וחנוכי.
 
;