גלבוע / גליל זוכה במקום השני ב"טורניר אלון" לאחר הפסד בגמר לנהריה 69-78

גלבוע/גליל הובילה ברוב שלבי המשחק שהיא מפגינה משחק קבוצתי והגנה מרשימה אך נכנעה לעייפות ברבע האחרון ומסיימת טורניר בהופעה מכובדת ועם הרבה מחמאות.

הרבה נקודות אור אפשר לקחת מההופעה המכובדת של הקבוצה ב"טורניר אלון". הקבוצה נראית מחוברת, מאומנת, ממושמעת וכל שחקן יודע את מקומו ותפקידו במגרש. גם הקהל מצביע ברגליים ונתן הופעה מרשימה שהוא סוחף את השחקנים, לאחר ההפסד כיבדו את השחקנים בקריאות עידוד. בשורה התחתונה: גלבוע/גליל היא קבוצה שפשוט כייף גדול לראות.

ולשחקנים בהרחבה: הקפטן חואקין שוכמן מתגלה כמנהיג ומשחק עם ביטחון של שחקן ותיק, הפעולות שלו בהגנה והתקפה יוצרות מומנטום חיובי לקבוצה, עמית ביר כץ נותן את כל הגוף והנשמה שלו ומצליח לעמוד במשימה העיקרית שלו לעצור את ה"ביג מן" של הקבוצה היריבה, סקוורר מספק את האנרגיה והקליעות ברגעים הנכונים, זיו בן צבי עושה עבודה נהדרת משני צידי המגרש והובר נותן את הדקות הטובות שלו שמאפשר לגבוהים דקות מנוחה. הזרים הם באנקר: השקט, היעילות והמנהיגות של סיגרס, הווירטואוזיות והחסימות של גריפין והידית של קוואלס יופיעו עוד הרבה בסרט המלחמה של גלבוע/גליל ומסמנים עונה טובה לחניכיהם של בית הלחמי וקפלן.

מהלך המשחק :
הפתיחה היתה שייכת לנהריה, מנגד ביר כץ הפעיל את שוכמן שקולע נקודות קלות וגלבוע/גליל חוזרת למשחק 8-9 . גריפין בהטבעה וקוואלס בשלשה נותנים לגלבוע/גליל את היתרון הראשון במשחק 10-15. ריצת 0-11 של סיגרס, הובר וקוואלס עם הטבעה נוספת והיתרון צומח 10-21. נהריה בריצה משלהם סוגרים את הרבע הראשון 16-21 לגלבוע/גליל.


שוכמן מחפש את הדרך לסל מול דאגלאס (צילום: לילך וייס. מנהלת הליגה)

סיגרס מריץ את הובר ובן צבי בפתיחת הרבע השני ויחד עם גריפין וקוואלס מביאים את גלבוע / גליל ליתרון הגדול במשחק 22-39 , 3 דקות למחצית. בן צבי משלים מהלך קבוצתי בסל יפה וגלבוע / גליל ביתרון 25-42. עד סוף הרבע נהריה מצמצמים ובמחצית 36-44.

ברבע השלישי נהריה ממשיכים לנגוס ביתרון, קוואלס עם שלשה וגריפין עם חסימה, לא נותנים לנהריה להתקרב 42-51, 5 דקות לסיום הרבע. נקודות של סקוורר וחסימה נוספת של גריפין 45-53, 3 דקות לסיום הרבע. קוואלס עם שלשה שמנגד דקות טובות של נהריה מאפשרות לה להוריד עד 3 יתרון בסיום הרבע השלישי 56-59.


בן צבי מול ברקוביץ (צילום: לילך וייס. מנהלת הליגה.)

הרבע האחרון היה שייך לנהריה ששולדבראנד עם שלשה מעלה אותה ליתרון 59-60. המשחק הופך למותח שהקהל צופה בנדנדת סלים שהיתרון עובר מצד לצד. שוכמן, סיגרס וסקוורר לוקחים את האחריות ודואגים להחזיר את היתרון לגלבוע /גליל. אבל בדקות האחרונות נגמר לשחקנים האוויר, ונהריה עם שתי הטבעות של פאוסט ובראון זוכים בניצחון 69-78 ובטורניר אלון.

קלעו לגלבוע/גליל: מייקל קוואלס 15, אריק גריפין 12, ג'ייסון סיגרס 11, חואקין שוכמן 8, יחזקאל סקוורר, אופיר הובר וזיו בן צבי 7 כ"א, עמית ביר-כץ 2   

קלעו לנהריה: גילברט בראון 17, ניק פאוסט 13, ינס גייטס 11, יהונתן שולדברנד 10, מרכוס טיג 7, סטו דאגלאס 6, ניב ברקוביץ' 5, איגור נסטרנקו 4,  כן שיחק ערן אסנטי