פתיחה חלומית: ניצחון על נהריה- החמישי ברציפות

לא משחק לפנתיאון, אבל בסיום המשחק הצמוד, גלבוע/גליל חזרה למקום הראשון לאחר שגברה על נהריה בתוצאה 85:81. מחווה מרגשת לסא"ל מ. ז"ל ולתושבי הדרום. במשחק התארחו 80 בני נוער יהודי מחו"ל. אריאל בית הלחמי:"עברנו מבחן בגרות עבורינו כי בשנים עברו במשחקים הפחות גדולים כביכול נפלנו"

הפועל גלבוע/גליל פתחה בסערה את העונה, לאחר ההפסד בבאר שבע במחזור הראשון של הליגה, התעשתו שחקניו של בית הלחמי, ומאז הג'ון דיר האדום של החקלאים מהגלבוע לא עוצר. לאחר רצף של ניצחונות על התל אביביות ועל ירושלים ונס ציונה, בקבוצה חששו משחק מוקש דווקא מול נהריה החבולה, שתנסהה להתאושש על חשבונם ובעיקר מפאת השאננו, מה שהתגלה כנכון בחלקו ברבע השלישי.
מהלך המשחק: הרבע הראשון נפתח בריצה גלבועית של 11:0 עם קרופורד, שוכמן, ארצי, וויטינגטון וקלי. נהריה נכנסה למשחק רק לאחר 3 דק' וצמצמה את ההפרש. בסיום הרבע הראשון 22:19 לגלבוע.
ברבע השני נהריה המשיכה במגמת השיפור, עד לשתי השלשות האופייניות של מילר- catch & shoot שהחזירות את המומנטום לחבורה של בית הלחמי. בלטו ברבע- קרופורד, קלי וקרפלס. תוצאת המחצית- 56:35 לגלבוע/גליל.
ברבע השלישי קרה דבר ממנו חששו בגלבוע, שחקניו של בית הלחמי הורידו הילוך, ומאידך, נהריה חזרה מפוקסת יותר יותר, כרסמה בההפרש ואף הפכה את התוצאה. 60:59 לסגולים. ברבע האחרון התעשתה החבורה הלוחמת של בית הלחמי, הפעילה את ההגנה הקשוחה שגרמה לנהריה לאבד כדורים רבים ובאולם התפתח משחק צמוד. משגב הצעיר שבלט בנהריה יצא בחמש עברות. מילר ושוכמן העלו את האדומים ליתרון עם שתי שלשות, ומאוחר יותר הגדילו ל-70:79 מהקו. קליעות עונשין של זיו והנרי החזירו את נהריה למשחק וסל של הנרי צימק את יתרון גלבוע רק לשתי נק'- ל-79:77


טל קרפלס: אקס פקטור שהכניס אנרגיות לשאננות של גלבוע

בדקת הסיום אלי הופ גדול של קלי, איבוד של הנרי ועונשין של קלי מהקו וחסימה שלו את זיו העלו את גלבוע ליתרון של 5 נק'.
נהריה ניסתה נואשות לעשות משהו,אבל עונשין של שוכמן, קרופורד שהוריד מהשעון וקרפלס שדייק פעמיים מהעונשין קבעו את תוצאת הסיום 81:85.


אסתרקה ראובן מזכירת המועדון במהלך האירוע המרגש עם נציגי חבורת הנערים שהתארחו במשחק

באירוע יוצא דופן ומרגש שהתקיים במשחק בהפסקה בין הרבע הראשון לשני, במחווה לזכרו סא"ל שנפל שלשום על משמרתו בהגנה על תושבי הדרום והמדינה כולה ואת קצין צה"ל הפצוע. באותו אירוע צויינה אירוחם של 80 בני נוער מהתפוצות שהגיעו לארץ לשנה המהלכה ילמדו בישיבת "ראשית" בבית שמש, ילמדו, יטיילו ויכירו את הארץ.
 

החבורה של בית הלחמי שמחה בסיום המשחק

אריאל בית הלחמי:
 "מבחינה מקצועית, נהריה קבוצה עם הרבה כלים ואנחנו היינו יותר מדי רגועים. עברנו מבחן בגרות עבורינו כי בשנים עברו
במשחקים הפחות גדולים כביכול נפלנו. אסור לשכוח שאנחנו קבוצה קטנה, לא מכבי ת"א ולא הפועל י-ם, אנחנו צריכים להגיע לכל משחק באנרגיות שלנו והסגנון שלנו".

בשבוע הבא, במחזור ה- 7, גלבוע/גליל יוצאת למשחק חוץ קשה(18/11) מול הפועל חולון בביתה, ולאחר מיכן חוזרת לגן נר למשחק בו תפגוש את אשדוד/באר טוביה.
 
קלעו לגלבוע/גליל: קלי 18 (7-11 מהשדה, 4-8 מהקו, 8 ריבאונדים, 4 הטבעות), מילר 17 (4-7 לשלוש, 5-5 מהקו, 0-5 לשתיים, 5 אסיסטים, 4 איבודים), וויטינגטון 14 (5-7 מהשדה, 6 ריבאונדים), קרופורד (2-13 מהשדה, 7-8 מהקו, 6 אסיסטים) ושוכמן (3-9 מהשדה, 3-6 מהקו) 11 כ"א, ארצי וקרפלס (3 חטיפות) 6 כ"א, אלטיט 2. כן שותפו: נבון ולבנובסקי