גלבוע גליל
ברשת:
   
מתנות קטנות
מאת: אילון סלוס
"מישהו שלח לי מתנות קטנות 
כמו הכוח לקבל את מה שאין את מה שיש 
מה עוד אפשר כבר לבקש" (רמי קליינשטיין, מילים: נועם חורב)

מועדון הכדורסל גלבוע/גליל שחרט על דגלו את החיבור לקהילה ולאזור גלבוע/מעיינות, ממשיך את פעילותו בתרומה וחיבור למען הקהילה. אחרי ביקורים מרגשים בבתי ספר, תרומה למאבק החקלאים, השתתפות פעילה בערב חוגי המועדון ,בחרו הפעם לארח במשחק נגד מכבי חיפה, חבורה של בנים ובנות בעלי צרכים מיוחדים המתגוררים בהוסטל בקיבוץ חפציבה "בית אקשטיין", ושייכים לאקי"ם.

במקום שבו נגמרות המילים מופיע הרגש במלוא עוצמתו. זו התחושה שעלתה באולם בגן נר כאשר הכרוז ברך את החבורה המקסימה שהגיעה למשחק והכניסה אנרגיות טובות שעטפו את האולם, על רקע ההפסד הכואב למכבי חיפה.
 ערב שבו הכדורסל הופך את החבורה הזו לאולטראס באדום. הם מעודדים, מתלהבים, ושמחת החיים שלהם מפיצה אור לכל היציע בגן נר ומלמדת את כולם שהם מיוחדים, מדהימים עם שמחת חיים וחיוכים אינסופיים. אבל המסר הכי חשוב שהם כמו כולנו: שמחים על שלשה של שוכמן, קופצים בהטבעות של גריפין וקוואלס ושורקים בוז כשבלייזר עומד על הקו.

החבורה הזו היא עולם ומלואו: רני בחור מקסים עם חוש הומור וציניות, שמספר לי על ההצגה שהם מעלים. שגיא אלוש מחוקוק, בעל ידע עצום, שבדרך מקבל המון אהבה מאנשים שמכירים אותו החל מהשומר בכניסה ועד האוהדים, הוא מספר שהיה אוהד שרוף של הקבוצה בימים של גליל עליון ועכשיו הוא סוגר מעגל שהוא חלם עליו הרבה זמן. ניב ברק ששיחק כדורסל במסגרת ספיישל אולימפיקס, ומעל כולם הבנות בקבוצה שמתרגשות כולן, שואלות שאלות על המשחק ומגלות עניין רב.
ארצי פרטי, מנכ"ל גלבוע/גליל, מעניק להם כובעים וצעיפים ומקבל אותם בחום. החבורה צובעת את היציע באדום. לאורך כל המשחק הם שרים ומעודדים ומאמצים רפרטואר משלהם שלא היה מבייש את האולטראס: "גליל מלחמה", "חיפה הביתה פיפי ולישון" "גליל עולה עולה".
שולי, מנהלת ההוסטל שיחד עם ענת רגב שהן "האמהות" של ההוסטל, מברכות על הרעיון ומציינות "זה בדיוק מה שהם צריכים… לצאת, להתפרק להתערבב בחברה". הודיה וענבר המדריכות הנפלאות, שנותנות מנשמתן וליבן לחבורה הזו, מתמוגגות מנחת ביציע. 

בסיום, גלבוע/גליל מפסידה אבל כולם יוצאים מנצחים: המועדון שפונה לקהילה בצנעה, בחום ומכל הלב , חבורה נפלאה שהולכת לישון בלילה, עם חיוך גדול ושמחה בלב, והקהל שזכה להכיר ולקבל את השונה, המיוחד והאחר, ומשחק כדורסל שמחבר אנשים ביחד באהבה !
 
קישורים
מנהלת הליגה - ליגת ווינר
איגוד הכדורסל
בסט בול
ספסל
גלבוע מעיינות
2012 ©  כל הזכויות שמורות להפועל אלטשולר -שחם גלבוע גליל