גלבוע גליל
ברשת:
   
הפועל ת"א - הפועל גלבוע/גליל 80-65
 
ניצחון ענק לגלבוע/גליל על הפועל ת"א בדרבי האדומות בצהרי שישי בהיכל שלמה. ניצחון שכולו ספורטיביות, לב ונשמה. ניצחון ראשון העונה ללא מרפי הולוואי. אריק גריפין בתצוגה מרשימה עם דאבל-דאבל של 18 נק' ו-13 ריבאונדים ויחזקאל סקוורר עם 13 נק' ו-8 אסיסטים.
הקבוצה שומרת על סיכוי תיאורטי להגיע לפלייאוף העליון. היא צריכה לנצח את שלושת המשחקים האחרונים (אשדוד בבית, מכבי ת"א בחוץ, הפועל חולון בבית) ולקוות לשלושה הפסדים של מכבי חיפה (אילת בבית, ירולשים בחוץ והפועל ת"א בבית) 
מפגש בין קבוצה אחת שעמדה במטרות שלה, גלבוע/גליל שנשארת בליגה ומציגה כדורסל חיובי בעונה נפלאה מנגד האדומים מת"א שהיו מועמדים לאליפות מוצאים עצמם מחוץ לפלייאוף. האולטראס בעוד מפגן מרשים כשהם מלווים את הקבוצה לכל מקום ובכל שעה. שמצלמות הטלוויזיה מתמקדות בדרורי ג'וניור על הכתפיים של אבא בבילוי של שישי בצהריים.

שוכמן עלה ראשון על הלוח עם נקודה מהקו. שוכמן עם סל נוסף וקוואלס עם שלשה 6-7 להפועל ת"א. דקות לא טובות אפשרו לת"א לברוח ליתרון 6-13. גריפין היה בכל מקום וביחד עם סקוורר הורידו לנקודה. קוואלס דאג להחזיר את היתרון 15-16 לגלבוע/גליל. הובר שחזר אחרי העדרות ממושכת וסיגרס דאגו לשמור על היתרון. האדומים מת"א שוב  ברחו אבל הובר דאג לשמור מרחק נגיעה ובתום הרבע 26-31 להפועל ת"א.

גלבוע/גליל פתחו היטב את הרבע, גריפין, סיגרס, שלשה של שוכמן, סל והטבעה של קוואלס והיתרון חוזר לגלבוע/גליל 34-37. סיגרס נפצע בעינו וירד לספסל. גריפין שוב להט עם נקודות, ריבאונד והטבעה שהדהדה עד גן נר ובתוספת שללשה של סקוורר האדומים מהגלבוע בורחים 35-44. גריפין ממשיך ביכולת הנפלאה שלו עם דאבל-דאבל כבר במחצית (12 נק' ו-10 ריבאונדים), סחף את הקבוצה קדימה. ביר כץ עם הרבה לב, נשמה וסל דואג להוריד את גלבוע/גליל ביתרון מבטיח במחצית 39-48 גלבוע/גליל עם רבע שבו ניצחה 8-22.משחק נפלא עם דאבל-דאבל לגריפין (צילום: עודד קרני / מנהלת הליגה)

קוואלס וסיגרס במופע של שיא הרגש שמרו על פער דו ספרתי 43-55. שוכמן עם סל משלו ושוב קוואלס בדרך ליתרון שיא 45-59. סיגרס עם 5 רצופות ונקודות מהקו של סקוורר והפער צומח 47-66. גריפין עם נקודות שלו חוצה על פער 20 הנקודות 47-68. גריפין עם חסימה נפלאה והרבע השלישי מסתיים 51-68 לגלבוע/גליל.

צוף בן משה פתח את הרבע טוב עבור האדומים מת"א, מנגד דקות לא טובות של החקלאים וגריפין עם  עבירה רביעית 58-70, 7 דקות לסיום ובית הלחמי מזעיק פסק זמן. דקות ארוכות ללא סל נשברות עם נקודות חשובות של קוואלס מהקו. סקוורר רץ מחוף לחוף וקלע סל שכולו נחישות בתוספת נקודות של סיגרס והפער נשמר 60-76 גלבוע/גליל. גריפין בהטבעה נעץ את המסמר האחרון. התנהגות ברברית של אוהד הפועל ת"א שזרק על קוואלס כדור הלהיטה את היצרים. סקוורר השלים משחק נפלא כשהעלה את גלבוע/גליל ל-80 נקודות ובסיום 65-80 לגלבוע/גליל.שמחת הניצחון של שוכמן. פליאוף עליון ? (צילום: עודד קרני / מנהלת הליגה)

קלעו לגלבוע/גליל:

ג'ייסון סיגרס 19 (8/12 מהשדה, 6 ריבאונדים, מדד 20), אריק גריפין 18 (13 ריבאונדים, 5/8 מהשדה, מדד  ל-16), מייקל קוואלס 16 (1/7 ל-3, 4 ריבאונדים, מדד 16), יחזקאל סקוורר 13 (8 אסיסטים, 5 ריבאונדים, מדד 23), חואקין שוכמן 8 (9 ריבאונדים, 5 חטיפות), אופיר הובר 4, עמית ביר-כץ 2. שיחקו ולא קלעו: זיו בן צבי, אופק סייג
 
קישורים
מנהלת הליגה - ליגת ווינר
איגוד הכדורסל
בסט בול
ספסל
גלבוע מעיינות
2012 ©  כל הזכויות שמורות להפועל אלטשולר -שחם גלבוע גליל